Hongkong. Władze chcą wybić dwa tysiące chomików, bo mogą roznosić koronawirusa

Świat
Hongkong. Władze chcą wybić dwa tysiące chomików, bo mogą roznosić koronawirusa
Pixabay/mordilla-net
Wszystkie sklepy zoologiczne w Hongkongu, które sprzedają chomiki, mają zawiesić działalność.

Około 2000 chomików zostanie wybitych w Hongkongu w związku z obawami, że mogą roznosić koronawirusa - podaje we wtorek agencja Associated Press.

Akcja ma związek z potwierdzeniem w poniedziałek zakażenia wariantem Delta u pracownika jednego ze sklepów zoologicznych. Tego samego dnia koronawirus wykryto u części chomików sprzedawanych w tym sklepie. Według władz zakażone gryzonie pochodziły z importu z Holandii.

 

W Hongkongu wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, mimo że władze przypomniały, że "nie ma dowodu" na to, że może dojść do transmisji koronawirusa ze zwierząt na ludzi.

Właściciele chomików muszą je oddać

Klienci sklepu, w którym wykryto zakażenia u chomików, zostaną poddani obowiązkowej kwarantannie, jeśli zakupili chomika po 7 stycznia. Muszą także oddać swoje gryzonie.

 

ZOBACZ: Warszawa. Policja zatrzymała kobietę, która znęcała się nad trzema psami i chomikiem

 

Wszystkie sklepy zoologiczne w Hongkongu, które sprzedają chomiki, mają zawiesić działalność. Każdy mieszkaniec, który kupił to zwierzę po 22 grudnia, zostanie poddany testom na obecność COVID-19 i zobowiązany do kwarantanny do czasu otrzymania negatywnego wyniku.

 

Władze Hongkongu dodały, że sprzedaż i import gryzoni do miasta zostaną wstrzymane.

mad/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie