Warszawa. Policja zatrzymała kobietę, która znęcała się nad trzema psami i chomikiem

Polska
Warszawa. Policja zatrzymała kobietę, która znęcała się nad trzema psami i chomikiem
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Kobieta znęcała się nad trzema psami i chomikiem

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 49-letnią kobietę podejrzaną o znęcanie się nad trzema psami i chomikiem - powiedziała rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska.

- Jak przekazała komisarz Marta Sulowska, do policjantów z Woli wpłynęło zgłoszenie dotyczące znęcania się nad zwierzętami. "Z informacji wynikało, że właścicielka nie zapewniła zwierzętom podstawowych potrzeb. Chodziło o trzy psy i chomika - podkreśliła policjantka.

 

- Wstępne ustalenia potwierdziły, że zwierzęta nie miały zapewnionej opieki weterynaryjnej, utrzymywane były w niewłaściwych warunkach, nie miały zapewnionej określonej ilości posiłków; psy nie były wyprowadzane za zewnątrz - tłumaczyła.

 

ZOBACZ: Norwegia. Łowcy zabili za dużo wielorybów. Część mięsa wyrzucają do morza

 

Wskazała, że podczas obecności policjantów trzy psy i chomik zostały zabrane przez przedstawicieli fundacji działających na rzecz zwierząt.

Kobieta usłyszała dwa zarzuty karne

- Właścicielka w czasie interwencji wszystkiemu zaprzeczała, tłumaczyła, że o nie dba - przekazała policjantka.

 

Kobieta została zatrzymana i przewieziona na komisariat, gdzie usłyszała dwa zarzuty karne dotyczące znęcania się nad zwierzętami.

 

ZOBACZ: Krościenko Wyżne. Ciągnęła psa za autem. Już wcześniej była karana za znęcanie się nad zwierzętami

 

Za to przestępstwo grozi kara do trzech lat więzienia.

 

- Każdy z nas powinien pamiętać, że zwierzę nie jest rzeczą. Jest istotą żyjącą, zdolną do odczuwania cierpienia, a człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę. Jeśli posiadasz informacje o znęcaniu się nad zwierzętami poprzez m.in. torturowanie, zabijanie, przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania lub oferowaniu do sprzedaży bądź kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem skontaktuj się z policją - zaapelowała komisarz.

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie