Cezary Kulesza: Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt z selekcjonerem Paulo Sousą

Polska
Cezary Kulesza: Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt z selekcjonerem Paulo Sousą
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Paulo Sousa nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował na Twitterze, iż Polski Związek Piłki Nożnej rozwiązał kontrakt z selekcjonerem reprezentacji Paulo Sousą, który zapłaci odszkodowanie. Portugalczyk już pożegnał się z polskimi kibicami i podpisał kontrakt z Flamengo Rio de Janeiro

Taką decyzję podjął Zarząd PZPN, który obradował w środowe popołudnie. Działacze byli jednomyślni i zdecydowali o zakończeniu współpracy z Sousą.

 

 

Tymczasem, jak podał wydawany w Rio de Janeiro dziennik "O Dia", choć przebywający w Porto z wysłannikami Flamengo Sousa dowiedział się już o rozwiązaniu kontraktu, to wciąż oczekuje na przesłanie przez PZPN dokumentów potwierdzających zakończenie współpracy z polską federacją.

 

Gazeta utrzymuje, że PZPN miał przystać na 320 tys. euro odszkodowania, które zaproponował portugalski trener. Według brazylijskich i portugalskich mediów, Paulo Sousa późnym wieczorem udał się z Porto do hiszpańskiego regionu Galicji, gdzie ma spotkać się z prezesem klubu Flamengo Rodolfo Landimem.

 

Prawdopodobnie w nocy ze środy na czwartek Sousa zostanie ogłoszony oficjalnie przez Flamengo trenerem tego brazylijskiego klubu.

Paulo Sousa pożegnał się z Polską

"Wszystkim z osobna dziękuję za to wzbogacające i zaszczytne doświadczenie. Zibi Boniek za możliwość pracy dla tego wspaniałego kraju, Polski. Graczom dziękujemy za naukę, ewolucję i ciężką pracę. Pracownikom PZPN za dawanie nam zawsze najlepszych warunków do pracy na rzecz realizacji naszych celów. Fanom za wsparcie dla naszego zespołu w dobrych i trudnych czasach. Uwierz i ufaj sobie i do zobaczenia w Katarze!" - napisał Sousa na Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Paulo Sousa (@paulosousa6official)

Sousa już w nowym klubie

Klub Flamengo Rio de Janeiro poinformował o zakontraktowaniu Paulo Sousy.

 

Kto zostanie nowym selekcjonerem?

W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie PZPN. "W dniu 29 grudnia 2021 roku odbyło się nadzwyczajne posiedzenie (...) poświęcone w całości omówieniu sytuacji związanej ze współpracą z selekcjonerem Paulo Sousą. Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że - w trosce o przebieg rozmów prowadzonych w tej sprawie - do odwołania nie będzie udzielał dalszych komentarzy" - napisano na stronie federacji.

aml/PAP/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie