Dziennik "O Dia": Paulo Sousa podpisał umowę z Flamengo. Agent selekcjonera zaprzecza

Świat
Dziennik "O Dia": Paulo Sousa podpisał umowę z Flamengo. Agent selekcjonera zaprzecza
PAP/Leszek Szymański
Z informacji dziennika wynika, że 51-letni Portugalczyk, który do marca 2022 r. jest związany umową o pracę z PZPN, miałby rozpocząć pracę w Rio de Janeiro w pierwszych dniach stycznia

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousa podpisał w niedzielę umowę o pracę z brazylijskim klubem Flamengo - podał w niedzielę wieczorem "O Dia", czołowy dziennik Rio de Janeiro. Agent Sousy zapewnił, że portugalski trener nie parafował jeszcze kontraktu.

Według gazety dyrekcja klubu przystała na zabranie przez Sousę do Flamengo sześcioosobowego sztabu szkoleniowego, który pomagał mu podczas pracy z reprezentacją Polski.

 

Z informacji dziennika wynika, że 51-letni Portugalczyk, który do marca 2022 r. jest związany umową o pracę z PZPN, miałby rozpocząć pracę w Rio de Janeiro w pierwszych dniach stycznia.

"Forma zakontraktowania Paulo Sousy jest nietypowa"

Jak dowiedział się dziennikarz "O Dia" Vene Casagrande, umowa między Sousą a Flamengo nie przewiduje, by brazylijski klub miał zapłacić odszkodowanie dla PZPN z tytułu przedterminowego zerwania kontraktu przez Portugalczyka. Odszkodowanie takie - jak twierdzi gazeta - opiewa na 300 tys. euro i miałoby zostać pokryte przez samego Sousę.

 

ZOBACZ: Paulo Sousa chce odejść z piłkarskiej reprezentacji Polski. Poprosił o rozwiązanie umowy

 

Casagrande przyznał w niedzielę, że forma zakontraktowania Paulo Sousy jest nietypowa, gdyż Flamengo nie miało dotychczas zwyczaju zawierania umowy z trenerami, którzy nie rozwiązali jeszcze umowy ze swoim dotychczasowym pracodawcą.

"Z Flamengo nie ma nawet jeszcze porozumienia ustnego"

Dziennikarz "O Dia" twierdzi, że wszystkie dodatkowe szczegóły dotyczące pracy Portugalczyka w Brazylii, m.in. jego podróży do Rio de Janeiro, zostaną doprecyzowane najpóźniej do wtorku.

 

ZOBACZ: Były gubernator Rio de Janeiro przyznał się do kupowania głosów w staraniach o igrzyska

 

Tymczasem w poniedziałek rano Hugo Cajuda, agent sportowy Paulo Sousy, zapewnił, że portugalski trener nie parafował jeszcze kontraktu z klubem z Rio de Janeiro. "Z Flamengo nie ma nawet jeszcze porozumienia ustnego" - podkreślił Cajuda.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie