Małopolska. Lotnisko Balice: zatrzymano Brytyjczyka z fałszywym certyfikatem

Polska
Małopolska. Lotnisko Balice: zatrzymano Brytyjczyka z fałszywym certyfikatem
Karpacki Oddział Straży Granicznej
Kontrola Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, zdj. ilustracyjne

Grzywnę w wysokości ośmiu tys. zł nałożono na 21-latka z W. Brytanii, który podczas kontroli na podkrakowskim lotnisku w Balicach przedstawił sfałszowany dokument, potwierdzający wykonanie szczepień przeciwko COVID-19.

Karpacki oddział straży granicznej poinformował w poniedziałek, że fałszywy dokument podczas kontroli przedstawił młody turysta, który - mając świadomość obowiązujących przepisów sanitarnych - zdecydował się wsiąść do samolotu bez wcześniejszego zaszczepienia się.

Kara grzywny 

"W celu uniknięcia kwarantanny, 21-latek przedstawił do kontroli strażnikom granicznym sfałszowany certyfikat szczepień przeciwko COVID-19. W trakcie sprawdzeń aplikacją weryfikującą ustalono, że jest to oryginalny dokument należący do innej osoby, w którym sfałszowane zostały dane osobowe" - poinformowała SG.

 

ZOBACZ: Niemcy. Ujawniono ponad 11 tys. podrobionych certyfikatów szczepień

 

Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiony został mu też zarzut posłużenia się podrobionym dokumentem i przedstawienia go jako autentyczny. 21-latek przyznał się do oszustwa. W porozumieniu z prokuratorem zdecydowano, że mężczyzna zapłaci grzywnę w wysokości ośmiu tys. zł. Musi też m.in. pokryć koszty sądowe.

ap / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie