Niemcy. Zabił pięcioosobową rodzinę. Powodem sfałszowany certyfikat szczepienia

Świat
Niemcy. Zabił pięcioosobową rodzinę. Powodem sfałszowany certyfikat szczepienia
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
40-latek zastrzelił swoją żonę, trzy córki w wieku 4-10 lat oraz siebie. Jak się okazało przyczyną zabójstwa był sfałszowany certyfikat szczepienia

40-latek zastrzelił swoją żonę, trzy córki w wieku 4-10 lat oraz siebie. Jak się okazało przyczyną zabójstwa był sfałszowany certyfikat szczepienia. "Bałem się kary więzienia i odebrania dzieci" - napisał w liście pożegnalnym.

W sobotę w domu w Senzig (Brandenburgia) znaleziono zwłoki pięciu osób należących do jednej rodziny – 40-letnich rodziców i ich trzech córek w wieku 4, 8 i 10 lat. Jak podała policja, ofiary miały rany postrzałowe, dlatego od razu poprowadzono śledztwo w kierunku domniemanego zabójstwa.

Niemcy. Zabił rodzinę, bo sfałszował świadectwo szczepień dla swojej żony

We wtorek media podały wstrząsający motyw, który doprowadził do śmierci rodziny z Brandenburgii. W liście pożegnalnym ojciec rodziny Devid R. miał ujawnić, że sfałszował świadectwo szczepień dla swojej żony.

 

ZOBACZ: Oskarżony o zabójstwo rodziny wyjdzie z aresztu. Prokuratura złoży zażalenie

 

Doniesienia te potwierdził prowadzący śledztwo prokurator Gernot Bantleon. Devid R. sfałszował dokument, o czym dowiedział się jego pracodawca. Mężczyzna obawiał się konsekwencji oszustwa – kary więzienia, a także odebrania dzieci - o czym napisał w liście pożegnalnym, znalezionym na miejscu zbrodni.

Martwą rodzinę znalazł sąsiad

Prokurator odmówił podania dalszych szczegółów sprawy. Wstępne śledztwo ujawniło jednak, że Devid R. najpierw zabił swoją żonę Lindę, a następnie troje dzieci: Leni (10 lat), Janni (8) i Rubi (4), po czym popełnił samobójstwo. Martwą rodzinę znalazł sąsiad, który niezwłocznie zaalarmował policję.

 

ZOBACZ: Zabójstwo 1,5 miesięcznego dziecka. Areszt dla matki i jej partnera

 

- Początkowe informacje mówiły o ranach kłutych i postrzałowych, ale teraz jednoznacznie wiadomo, że wszyscy zostali zastrzeleni – potwierdził prokurator. Śledczy znaleźli na miejscu zbrodni broń palną.

nb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie