Sondaż. Gdzie powinny obowiązywać certyfikaty covidowe?

Polska
Sondaż. Gdzie powinny obowiązywać certyfikaty covidowe?
PAP/EPA/Enric Fontcuberta

Większość Polaków popiera obowiązkowe certyfikaty covidowe przy wchodzeniu do sklepów, restauracji, placówek kulturalnych, zakładów pracy czy kościołów - wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej".

United Surveys zapytało Polaków, czy ich zdaniem certyfikaty covidowe powinny być obowiązkowe przy wchodzeniu do różnych placówek.

Gdzie powinniśmy wejść tylko z certyfikatem?

Aż 56,6 proc. Polaków poparłoby takie rozwiązanie w kwestii wchodzenia do sklepów i galerii handlowych. Przeciwnego zdania jest 41,5 proc.

41 proc. uważa, że certyfikaty powinny być zdecydowanie obowiązkowe przy wchodzeniu do barów i restauracji. Odpowiedź "raczej tak" wybrało 17,7 proc. ankietowanych. Zdecydowanie przeciwko jest 23,6 proc., a 14,4 proc. uważa, że takie obostrzenia raczej nie powinny obowiązywać.

 

ZOBACZ: Nowe obostrzenia na święta. Premier Morawiecki zapowiada

 

Prawie 60 proc. chciałoby obowiązkowych certyfikatów covidowych przy wejściu do kin i teatrów.

 

62,4 proc. uważa, że takie restrykcje dla niezaszczepionych powinny także obowiązywać w muzeach i galeriach sztuki oraz przy wejściach na koncerty.

Kontrola w pracy

Ponad połowa ankietowanych Polaków uważa także, że przy wejściu do zakładów pracy i kościołów powinny być kontrolowane certyfikaty covidowe.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń. Waldemar Kraska podał dane

 

W badaniu zapytano także, czy pojawienie się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron, wpłynęło na zachowanie Polaków. 81,3 proc. stwierdziło, że nic się w ich życiu nie zmieniło. 16,7 proc. z kolei odpowiedziało, że zaczęło na siebie bardziej uważać.

 

Sondaż United Surveys dla "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl został wykonany 3-4 grudnia na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

zma / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie