Izrael. Premier zapowiedział czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19

Świat
Izrael. Premier zapowiedział czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19
PAP/EPA/FEHIM DEMIR
Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź się zaszczepić - zaapelował premier

Premier Izraela Naftali Benet ogłosił we wtorek, po konsultacji z panelem ekspertów medycznych, że wszyscy Izraelczycy w wieku powyżej 60 lat, personel medyczny oraz osoby z obniżoną odpornością, będą mieli prawo do czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

"Obywatele Izraela jako pierwsi na świecie otrzymali trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, będziemy w czołówce także z czwartą dawką" – napisał w komunikacie prasowym izraelski premier, wzywając jednocześnie tych, którzy spełniają te kryteria, do zaszczepienia się.

 

"Moje przesłanie brzmi – nie trać czasu, idź się zaszczepić" - zaapelował.

 

Według premiera decyzja panelu ekspertów ds. pandemii o zatwierdzeniu czwartej dawki jest "doskonałą wiadomością, która pomoże nam przejść przez falę wariantu Omikron, przytłaczającą świat".

 

ZOBACZ: Włochy. Kolejki przed aptekami po błyskawiczne testy na COVID-19

 

Czwartą dawkę będzie można podawać co najmniej cztery miesiące po trzeciej - poinformowało w oświadczeniu ministerstwo zdrowia Izraela.

Izrael. Pierwszy zgon spowodowany Omikronem 

We wtorek w Izraelu potwierdzono śmierć pierwszej osoby, zakażonej wariantem Omikron. Centrum Medyczne Soroka w Beer Szebie wyjaśniło jednak, że zmarły pacjent, mający 60 lat, cierpiał na szereg poważnych wcześniej istniejących schorzeń.

 

ZOBACZ: USA. Donald Trump przyjął trzecią dawkę szczepionki. Został wybuczany

 

Mężczyzna zmarł dwa tygodnie po przyjęciu na oddział koronawirusowy. W oświadczeniu szpitalnym stwierdzono, że "Jego zachorowalność wynikała głównie z wcześniejszych chorób, a nie z infekcji dróg oddechowych, wywołanych przez koronawirusa".

dsk
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie