Elbląg. Właścicielka psa ukarana przez sąd. Nagana za uciążliwe szczekanie

Polska
Elbląg. Właścicielka psa ukarana przez sąd. Nagana za uciążliwe szczekanie
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Gribouillle
Sąd uznał, że pies będący pod jej opieką, był uciążliwy dla otoczenia, bo hałasował

Właścicielka owczarka Fado została ukarana naganą za to, że szczekanie jej pupila było uciążliwe dla sąsiada. Sprawą szczekającego psa musiał zająć się Sąd Okręgowy w Elblągu, do którego trafiła apelacja od wyroku sądu rejonowego złożona przez obrońcę obwinionej.

Jak przekazał  rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu Tomasz Koronowski, sprawa (z wyłączeniem jawności - red) toczyła się przeciwko Ewie W. i została wszczęta w związku z hałasowaniem psa obwinionej.

 

Jak przypomniał sędzia Koronowski, Sąd Rejonowy w Elblągu w połowie czerwca tego roku uznał obwinioną Ewę W. za winną tego, że w okresie od lipca 2018 do lutego 2019 roku nie wykonywała obowiązku określonego w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Elbląg. Sąd uznał, że pies będący pod jej opieką, był uciążliwy dla otoczenia, bo hałasował. Tym samym właścicielka działała na szkodę zawiadamiającego Piotra S.

Nagana za szczekanie psa

Sąd rejonowy wymierzył właścicielce owczarka karę nagany. Jednocześnie uniewinnił kobietę od dwóch innych czynów - od złośliwego naruszania spokoju psychicznego zawiadamiającego oraz od zarzutu szczucia psem.

 

ZOBACZ: Hiszpania. Funkcjonariusze Straży Obywatelskiej wskoczyli do lodowatej wody i uratowali psa

 

Jak podał sędzia Koronowski, Sąd Okręgowy w Elblągu utrzymał w mocy zaskarżony wyrok sądu rejonowego i zasądził od obwinionej na rzecz oskarżyciela posiłkowego Piotra S. kwotę prawie 2,3 tys. zł tytułem wydatków związanych z ustanowieniem pełnomocnika z wyboru. Zwolnił obwinioną od ponoszenia na rzecz Skarbu Państwa kosztów sądowych w postępowaniu odwoławczym.

 

To już kolejna sprawa dotycząca szczekania Fado. W poprzedniej właścicielka owczarka także została ukarana karą nagany

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie