Weryfikacja szczepień przez pracodawców. Terlecki: w PiS nie będzie dyscypliny ws. głosowania

Polska
Weryfikacja szczepień przez pracodawców. Terlecki: w PiS nie będzie dyscypliny ws. głosowania
Polsat News
Terlecki zapewnia, że tylko trzech posłów PiS otwarcie sprzeciwia się tzw. ustawie Hoca

W klubie PiS nie będzie dyscypliny ws. głosowania nad projektem dotyczącym uprawnień covidowych dla pracodawców - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Projektowi sprzeciwia się stanowczo posłanka PiS Anna Maria Siarkowska, która twierdzi, że "ten projekt politycznie będzie dużo bardziej szkodliwy niż tzw. piątka dla zwierząt".

Komisja Zdrowia przełożyła posiedzenie, na którym miał był rozpatrywany projekt pozwalający na weryfikację szczepień przez pracodawców. Konfederacja, która była zdeterminowana by storpedować projekt poprawkami, uznała to za swój sukces. Ostatecznie posiedzenie komisji ws. projektu odbędzie się w czwartek o godz. 14.

Niektórzy członkowie PiS twierdzą wespół z Konfederacją, że wspomniana ustawa to przykład segregacji sanitarnej. 

Ryszard Terlecki: Nie ma dyscypliny partyjnej 

Wicemarszałek Sejmu Marszałek Terlecki powiedział w rozmowie z Polsat News, że większość parlamentarzystów klubu PiS, próbuje dyskutować i przekonać niezdecydowanych. 

 

ZOBACZ: "Autorów tej ustawy wysłałabym na emeryturę". Artur Dziambor o weryfikacji szczepień

 

- Niestety mamy niełatwą sytuację w Sejmie z powodu COVID-19, mamy kilka zachorowań, dziś znów kolejna wiadomość o pośle, który zachorował - dodał.

 

Zasugerował również, że nie martwi się o większość przy głosowaniu, choć - jak zaznaczył - w przypadku tej ustawy, nie ma dyscypliny partyjnej, ponieważ jest tylko kilku członków klubu PiS, którzy otwarcie deklarują, że są przeciwko. 

 

- W gruncie rzeczy, to są tylko trzy osoby - wskazał. 

Zapłakana posłanka 

Posłanką PiS, która otwarcie sprzeciwia się tzw. ustawie Hoca, jest Anna Maria Siarkowska. Jej zdaniem projekt budzi bardzo dużo kontrowersji, a politycznie będzie dużo bardziej szkodliwy niż tzw. piątka dla zwierząt. "Znamy jednak jej losy i wiemy jak bardzo osłabiło to PiS w elektoracie wiejskim. A ten projekt będzie godził w znacznie większą część społeczeństwa" - mówiła.

 

Redaktor Polsat News Bartłomiej Maślankiewicz stwierdził, że widział w ubiegłym tygodniu Annę Marię Siarkowską, która wybiegła zapłakana z gabinetu wicemarszałka.

 

ZOBACZ: Siarkowska o weryfikacji szczepień: Ten projekt to fabryka niezadowolenia, ludzie wyjdą na ulice

 

- Jeśli zapłakana, to nie przeze mnie, i ja nic o tym nie wiem - powiedział.

 

WIDEO: Ryszard Terlecki dla Polsat News

Terlecki zapewnił, że kolejne posiedzenie Komisji Zdrowia odbędzie się po nowym roku, ale przed 12 stycznia, czyli następnym posiedzeniem Sejmu.

 

- Może jest już za późno na takie przepisy, ale może okaże się, że nie są one już niezbędne. Są różne prognozy pandemii , jedne mówią, że osiągnęliśmy ten szczyt i teraz będzie zmniejszać się znacznie liczba zachorowań, choć nie będzie szybko spadać liczba zgonów, niestety - powiedział.  

mad/bas/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie