Trzy osoby chciały na pontonie przekroczyć granicę na Bugu. Zawróciły na widok funkcjonariuszy

Polska
Trzy osoby chciały na pontonie przekroczyć granicę na Bugu. Zawróciły na widok funkcjonariuszy
PAP/Jacek Szydłowsk
Osoby na pontonie zawróciły na widok strażników

Trzy osoby na łodzi pontonowej próbowały przekroczyć granicę na Bugu. Próbę udaremnili strażnicy graniczni. Na widok funkcjonariuszy osoby wycofały się na stronę białoruską - przekazał Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej

W pobliżu miejscowości Kodeń (powiat bialski) trzy osoby próbowały za pomocą łodzi pontonowej przekroczyć rzekę graniczną Bug - przekazał rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej kapitan Dariusz Sienicki.

 

Jak poinformował w środę kpt. Dariusz Sienicki, do nieudanej próby przekroczenia granicy polskiej doszło we wtorek około godziny 17 w pobliżu miejscowości Kodeń.

Szybka ucieczka

- Patrol, który pełnił służbę zauważył na Bugu ponton, na którym w stronę Polski płynęły trzy osoby. Na widok naszych żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej osoby w pontonie wycofały się na stronę białoruską i odjechały samochodem ciężarowym - poinformował rzecznik.

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy. Migranci opuszczają koczowisko w Kuźnicy. "Zabierają ze sobą kłody drewna"

 

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie było 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku - 17,5 tys., wrześniu - 7,7 tys., sierpniu - 3,5 tys. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązywał stan wyjątkowy. Natomiast od 1 grudnia do 1 marca obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

jk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie