Yannick Agnel podejrzany o gwałt na 13-latce. Domniemana ofiara to córka jego trenera

Świat
Yannick Agnel podejrzany o gwałt na 13-latce. Domniemana ofiara to córka jego trenera
PASCAL GUYOT/AFP/East New
Francuz Yannick Agnel, dwukrotny mistrz olimpijski w pływaniu z 2012 roku, został aresztowany w Paryżu w ramach śledztwa w sprawie "gwałtu i napaści na tle seksualnym" - poinformowały tamtejsze media

Francuz Yannick Agnel, dwukrotny mistrz olimpijski w pływaniu z 2012 roku, został aresztowany w Paryżu w ramach śledztwa w sprawie "gwałtu i napaści na tle seksualnym" - poinformowały tamtejsze media. Domniemana ofiara, która w chwili zdarzenia miała 13 lat, w tym roku złożyła zawiadomienie do prokuratury.

Francuz Yannick Agnel, dwukrotny mistrz olimpijski w pływaniu z 2012 roku, został aresztowany w Paryżu w ramach śledztwa w sprawie w sprawie "gwałtu na małoletniej poniżej 15 roku życia" – poinformowały tamtejsze media, powołując się na prokuraturę.

 

ZOBACZ: Francja. Gwałt w Pałacu Elizejskim. Żołnierz usunięty ze służby

 

Byłego sportowca zatrzymano w czwartek późnym rankiem i umieszczono w areszcie policyjnym w Miluzie. 

Domniemana ofiara to prawdopodobnie córka jego byłego trenera

Prokurator powiedział, że fakty dotyczą okresu "mniej więcej 2016 roku". Jak informują francuskie media, w tym czasie Yannick Agnel był członkiem Mulhouse Olympic Swimming, tego samego klubu, co młoda dziewczyna, która go oskarżyła.

 

"Według źródła powiązanego ze sprawą, ofiarą jest córka Lionela Hortera, który w tamtym czasie był trenerem Yannicka Agnela" - czytamy na stronie francuskiej gazety.

 

Domniemana ofiara to córka jego ówczesnego trenera. Dziewczynka miała wówczas 13 lat. Jak podaje źródło sądowe w Paryżu, zawiadomienie do prokuratury w związku z wydarzeniami sprzed kilku lat, złożyła latem tego roku. Śledztwo w tej sprawie powierzono wydziałowi policji sądowej w Miluzie.

Aresztowany w sprawie gwałtu na małoletniej to dwukrotny mistrz olimpijski

29-letni obecnie Agnel wywalczył w 2012 roku w Londynie dwa złote medale olimpijskie - na 200 m st. dowolnym i w sztafecie 4x100 m st. dowolnym. Rok później zdobył złote krążki w tych samych konkurencjach podczas mistrzostw świata.

 

ZOBACZ: Chińska sportsmenka Shuai Peng odnaleziona. Zniknęła po oskarżeniu polityka Zhanga Gaoli o gwałt

 

W sierpniu 2016 roku, w wieku zaledwie 24 lat, zakończył sportową karierę i opuścił klub z Miluzy w związku z gorzką porażką na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Zajął się m.in. esportem.

 

nb/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie