Francja. Gwałt w Pałacu Elizejskim. Żołnierz usunięty ze służby

Świat
Francja. Gwałt w Pałacu Elizejskim. Żołnierz usunięty ze służby
Wikimedia/Remi Mathis
Francja. Gwałt w Pałacu Elizejskim

Jak donosi francuski portal "Liberation" do zdarzenia miało dojść w lipcu podczas uroczystej imprezy pożegnalnej trzech współpracowników Emanuela Macrona. Gwałtu na żołnierce miał dokonać inny żołnierz. Obydwoje razem pracowali w sztabie generalnym przy prezydencie Francji.

Informacje ujawnił francuski portal "Liberation" i potwierdziła agencja AFP. Jak donosi portal, śledztwo w sprawie gwałtu jest w toku. Ataku doznała młoda żołnierka w Pałacu Elizejskim, w pomieszczeniach specjalnego sztabu prezydenta Francji. Do zdarzenia miało dojść w pomieszczeniu na uboczu w trakcie imprezy pożegnalnej generała i dwóch innych żołnierzy współpracujących z Emmanuelem Macronem.

 

ZOBACZ: Bytom. Zakonnik oskarżony o gwałt na dziecku i molestowanie innych

 

Według zeznań żołnierki, 1 lipca pod koniec wieczoru została ona wykorzystana seksualnie przez innego żołnierza. Obydwoje są przydzieleni do specjalnego sztabu prezydenta. Według "Liberation" ofiara znała się z oprawcą. Mieli oni dostęp do ściśle tajnych informacji ważnych dla bezpieczeństwa państwa.

 

ZOBACZ: Kolumbia. Rząd odpowie za wielokrotny gwałt i tortury na dziennikarce

 

Według informacji AFP młoda kobieta złożyła skargę o gwałt na pobliskim posterunku policji. Oskarżony został usunięty ze służby w Pałacu Elizejskim i przebywa w areszcie śledczym. Minister obrony Florence Parly wszczęła wewnętrzne śledztwo administracyjne.

wys/zdr/Liberation/Ladepeche.fr/AFP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie