Norwegia. Jedno z największych ognisk Omikrona stwierdzono w Oslo. Liczba zakażeń wzrosła do 50

Świat
Norwegia. Jedno z największych ognisk Omikrona stwierdzono w Oslo. Liczba zakażeń wzrosła do 50
OLE BERG-RUSTEN/AFP/East News
Liczba przypadków Omikrona wśród gości restauracji Louise będzie większa, gdyż wciąż trwa badanie pozostałych próbek

W Oslo liczba osób zakażonych COVID-19 po firmowym przyjęciu świątecznym wzrosła do 100 przypadków, z czego u 50 osób potwierdzono zakażenie wersją Omikron koronawirusa - przekazała w sobotę naczelny lekarz miasta Tine Ravlo.

Przyjęcie dla 120 pracowników firmy Scatec, zajmującej się energią odnawialną, odbyło się 26 listopada. Miało formę szwedzkiego stołu, po kolacji część z gości pozostała w klubie nocnym na dalszą zabawę.

Koronawirus na przyjęciu w Louise

Według Ravo możliwe, że liczba przypadków Omikrona wśród gości restauracji Louise będzie większa, gdyż wciąż trwa badanie pozostałych próbek pod kątem tej wersji koronawirusa.

 

ZOBACZ: Brazylia. Dochodzenie przeciw Bolsonaro. Mówił, że szczepionki mogą zwiększyć zapadalność na AIDS

 

Line Vold z norweskiego Instytutu Zdrowia Publicznego podkreśliła, że "wszystkie zainfekowane w tym lokalu osoby traktowane są, jakby zostały zakażone wersją Omikron".

 

Początkowo służby sanitarne podawały, że koronawirusem na przyjęciu w Louise zaraziło się 60 osób, z czego - 13 wersją Omikron.

Omikron także w Bergen i Gardermoen 

W Norwegii dwa inne przypadki Omikrona wykryto w gminie Oygarden pod Bergen, a cztery stwierdzono u podróżnych z RPA, którzy wylądowali na lotnisku Gardermoen pod Oslo.

 

ZOBACZ: Izrael. Potwierdzono siedem zakażeń wariantem Omikron. Trzy osoby były w pełni zaszczepione

 

W sobotę podano, że w Norwegii w ciągu ostatniej doby potwierdzono 4191 przypadków koronawirusa, najwięcej od początku pandemii.

 

Od piątku podróżni wjeżdżający do tego kraju, zobowiązani są poddać się badaniu na COVID-19 na granicy (np. na lotnisku lub przy lądowym przejściu granicznym) lub uczynić to w ciągu 24 godzin po przybyciu. Przed wjazdem należy zarejestrować swój pobyt na stronie internetowej. 

grz / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie