Elżbieta Witek: posłowie PiS nie złożyli projektu ws. kontroli szczepień przez pracodawców

Polska
Elżbieta Witek: posłowie PiS nie złożyli projektu ws. kontroli szczepień przez pracodawców
PAP/Marcin Bielecki
Projekt posłów PiS nie dotarł do marszałek Sejmu

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek poinformowała, że projekt posłów PiS dotyczący kontroli certyfikatów covidowych przez pracodawców nie dotarł do laski marszałkowskiej. - Słyszałam tę konferencję prasową i wiem, że projekt został zapowiedziany - mówiła.

W środę, 17 listopada podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie PiS Paweł Rychlik i Czesław Hoc przekazali szczegóły poselskiego projektu ustawy, która umożliwiłaby pracodawcom sprawdzenie, czy zatrudnieni przez nich pracownicy są zaszczepieni. 

 

- Dzisiaj będzie prawdopodobnie podany do laski marszałkowskiej – mówił poseł Hoc. Zastrzegł, że jest to projekt, więc będzie jeszcze dyskutowany, m.in. na sejmowej Komisji Zdrowia.

 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek porozmawia dziś z Bogdanem Rymanowskim w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja od 19:20 w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl

Elżbieta Witek: projekt nie został złożony 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek została zapytana we wtorek, czy posłowie złożyli taki projekt. 

 

ZOBACZ: Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony. Projekt posłów PiS

 

- Potwierdzam, że taki projekt nie został złożony - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

 

- Słyszałam tę konferencję prasową i wiem, ze został zapowiedziany - dodała. Witek podkreśliła, że osobiście nie widziała tego projektu. 

Hołownia: nie wiadomo, czy to będzie ten projekt

O sprawie kontroli certyfikatów szczepień przez pracodawców mówił we wtorek w "Graffiti" lider Polski 2050 Szymon Hołownia. 

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia w "Graffiti": propozycja Elżbiety Witek to "krzyk rozpaczy"

 

Jak przyznał jego ruch popiera takie rozwiazania, ale "nie wiadomo, czy będzie to ten projekt". - To jest projekt poselski, nie rządowy, z którego PiS się raczej wycofywał, bo zorientował się, że przegra to głosowanie. Marszałek Witek mówi już o innym projekcie, o ponadpartyjnym porozumieniu, które ma dopiero powstać. Proszę pamiętać, że projekt rządowy ma to do siebie, że wymaga konsultacji społecznych. Projekt poselski takich konsultacji nie wymaga - tłumaczył. 

dsk/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie