Artur Dziambor o projekcie PiS-u: to jest obrzydliwa segregacja

Polska
Artur Dziambor o projekcie PiS-u: to jest obrzydliwa segregacja
Polsat News
Artur Dziambor przerwał konferencję prasową posłów PiS

Poseł Konfederacji Artur Dziambor przerwał konferencję prasową posłów PiS Czesława Hoca i Pawła Rychlika. - To obrzydliwa segregacja. Następnym krokiem będzie noszenie opasek dla zaszczepionych - przekonywał. Hoc i Rychlik prezentowali szczegóły ustawy, która ma pozwalać pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Poseł PiS Czesław Hoc przedstawił podczas konferencji prasowej w Sejmie zarys programowy ustawy, która pozwoli pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Poseł podkreślał, że projekt ustawy trafi do Sejmu nie na prośbę rządu, ale przedsiębiorców, którzy mieli zwracać się do biura poselskiego Hoca o rozwiązanie systemowe szczepień pracowników.

 

 

Artur Dziambor uważa, że to bzdura i przedsiębiorcy nie zwracaliby się do posłów z taką prośbą. - Chcecie wprowadzić ustawę, która jest najobrzydliwszą formą segregacji sanitarnej, którą można sobie wyobrazić - powiedział Dziambor. 

Dziambor do posłów PiS: mówicie bzdury

- Mówicie bzdury, że rozmawialiście z przedsiębiorcami, którzy mówili, że czekają na te cudowne rozwiązanie, dzięki którym będą wreszcie mogli pracować normalnie. Jesteście obrzydliwi. Ludzie, to, co wy chcecie wprowadzić, to jest obrzydliwa segregacja - powiedział poseł Konfederacji.

 

WIDEO: Dziambor przerwał konferencję posłów: to jest obrzydliwa segregacja

 

 

Hoc wyjaśniał wcześniej, że przedsiębiorstwa będą mogły kontrolować certyfikaty zaszczepienia każdego pracownika, z tym że "nie mogą wyrządzić krzywdy pracownikowi w aspekcie wynagrodzenia i zatrudnienia".

 

ZOBACZ: WHO: Europa to jedyny region świata, w którym rośnie liczba ofiar śmiertelnych COVID-19

 

- Ale w chwili, kiedy pracownik okaże, że nie ma certyfikatu zaszczepienia, można będzie go przenieść do innego sektora czy innego miejsca pracy na przykład nie w kasie, a będzie w magazynie. Także dajemy przedsiębiorcom instrument prawny w zakresie gromadzenia danych o certyfikatach pracowników swoich.

 

Więcej na ten temat pisze Interia, która również jako pierwsza poinformowała, że projekt poselski zostanie w środę skierowany do prac sejmowych.

pdb/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie