WHO: Europa to jedyny region świata, w którym rośnie liczba ofiar śmiertelnych COVID-19

Świat
WHO: Europa to jedyny region świata, w którym rośnie liczba ofiar śmiertelnych COVID-19
PAP/EPA/ANDY RAIN
Kolejka karetek do szpitala w Londynie

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) przekazała, że liczba zgonów spowodowanych zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 w Europie wzrosła o 5 proc. w ciągu zeszłego tygodnia. Tym samym Stary Kontynent to jedyny region świata, w którym wzrasta śmiertelność związana z Covid-19.

Z opublikowanego we wtorek późnym wieczorem cotygodniowego raportu wynika, że odnotowano sześcioprocentowy wzrost liczby potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie. Rozwój zachorowań można zaobserwować w obu Amerykach, Europie i Azji.

Najwięcej zakażeń w Rosji, Niemiec i Wielkiej Brytanii

Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w Rosji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jednocześnie liczba zgonów spowodowanych Covid-19 wzrosła o 67 proc. w Norwegii i o 38 proc. na Słowacji.

 

ZOBACZ: Koronawirus Ryszarda Terleckiego. 65 posłów zrobiło test. Znamy wyniki

 

W zeszłym tygodniu na świecie odnotowano 3,3 mln nowych zakażeń, z czego 2,1 mln w Europie, oraz ok. 50 tys. zgonów związanych z Covid-19. We wszystkich regionach świata poza Europą liczba zgonów związanych z Covid-19 utrzymuje się na stałym poziomie bądź spada.

 

To siódmy z kolei tydzień, gdy obserwuje się wzrost infekcji w Europie. WHO zalicza do tego regionu świata 61 państw, których terytoria sięgają Rosji i Azji Środkowej. Już wcześniej alarmowano, że Europa jest epicentrum trwającej pandemii.

Środki ostrożności

W zeszłym tygodniu Austria, Holandia i niektóre inne kraje europejskie ponownie wprowadziły pewne środki zaradcze w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się wirusa. Wielka Brytania postanowiła wprowadzić dawki przypominające szczepienia dla każdego obywatela powyżej 40. roku życia. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie