Podlaskie. Szkoły w Kuźnicy i w Nowym Dworze przechodzą na tryb zdalny. Powodem sytuacja na granicy

Polska
Podlaskie. Szkoły w Kuźnicy i w Nowym Dworze przechodzą na tryb zdalny. Powodem sytuacja na granicy
pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Część szkół przy granicy z Białorusią przechodzą na tryb zdalny

W związku z sytuacją przy granicy z Białorusią w szkołach w Nowym Dworze i w Kuźnicy w powiecie sokólskim uczniowie będą się w najbliższym czasie uczyć w trybie zdalnym - podało w poniedziałek Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka wydała zgodę na zawieszenie zajęć stacjonarnych w tych placówkach – poinformowała w poniedziałek rzeczniczka kuratorium Małgorzata Palanis. Dodała, że to pierwsze takie decyzje kurator i pierwsze wnioski złożone przez placówki edukacyjne.

 

ZOBACZ: Granica polsko-białoruska. Przy przejściu granicznym w Bruzgach, migranci rozstawiają obóz

 

W Szkole Podstawowej w Nowym Dworze zajęcia w trybie zdalnym będą się odbywać od 15 do 26 listopada, a w Szkole Podstawowej w Kuźnicy od 16 do 19 listopada – poinformowała Palanis.

Nauka zdalna do 30 listopada

Kurator wydała decyzje na mocy ministerialnego rozporządzenia w sprawie przejścia na naukę zdalną w powiatach przy granicy z Białorusią. Decyzje podejmuje dyrektor szkoły w uzgodnieniu z organem prowadzącym szkoły i kuratorem oświaty.

 

Zgodnie z rozporządzeniem do 30 listopada 2021 r. na naukę zdalną mogą przechodzić placówki edukacyjne (szkoły lub przedszkola publiczne i niepubliczne) z dziewięciu przygranicznych powiatów: augustowskiego, bialskiego, białostockiego, hajnowskiego, łosickiego, sejneńskiego, siemiatyckiego, sokólskiego i włodawskiego.

 

ZOBACZ: Litwa. Prezydent: poprzemy decyzję Polski o uruchomieniu artykułu 4. NATO

 

W uzasadnieniu rozporządzenia napisano, że wynika ono "z potrzeby określenia sposobu funkcjonowania jednostek systemu oświaty z uwagi na kryzys migracyjny i napiętą sytuację na granicy polsko-białoruskiej".

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie