Kryzys migracyjny. Fotorelacja z granicy polsko-białoruskiej

Polska
Na zdjęciach udostępnionych przez agencję Belta widać osoby ubiegające się o azyl, uchodźców i migrantów gromadzących się na przejściu granicznym Bruzgi-Kuznica Białostocka

Zagraniczne agencje opublikowały zdjęcia z obozowiska migrantów po białoruskiej stronie granicy. Widać na nich tysiące ludzi, którzy m.in. rozbijają namioty. Kliknij w główne zdjęcie, aby zobaczyć pozostałe.

Na zdjęciach udostępnionych przez agencję Belta widać osoby ubiegające się o azyl, uchodźców i migrantów gromadzących się na przejściu granicznym Bruzgi-Kuźnica Białostocka. Po drugiej stronie zablokowanego przejścia granicznego widać polską policję, która pilnuje, by granica nie była nielegalnie przekraczana.

 

ZOBACZ: Granica z Białorusią. 60 migrantów usiłowało się przedrzeć do Polski. "Rzucali kamieniami"


Fotoreporterzy uwiecznili także moment, kiedy migranci z Bliskiego Wschodu zaczęli opuszczać swój obóz, który założyli w pobliżu granicy. Od 8 listopada kilka tysięcy migrantów próbowało dostać się do UE i rozbiło obóz w pasie leśnym przylegającym do granicy.

Kryzys migracyjny na polsko-białoruskiej granicy

"Na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy Białorusini zgromadzili ok. 3,5 tysiąca migrantów" - poinformował rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn. - Głównie kobiety i dzieci, są zmuszane do podejścia przed ogrodzenie, by białoruskie media mogły przygotowywać swoje propagandowe materiały - poinformował polski MON.

 

ZOBACZ: Kryzys na granicy. Paweł Jabłoński: dziś kolejny pakiet sankcji, możliwe całkowite zamknięcie granic

 

O tym, co dzieje się na granicy piszemy tutaj.

aml/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie