Niemcy. 20-latek ukradł auto w Bawarii. Uciekał razem z zaginioną nastolatką z Polski

Świat
Niemcy. 20-latek ukradł auto w Bawarii. Uciekał razem z zaginioną nastolatką z Polski
Zdj. ilustracyjne, fot. Pixabay/Monkey7
Niemieckie służby nie wykluczają, że dziewczyna z Polski razem z 20-latkiem opracowała plan kradzieży samochodu

Wykorzystał chwilę nieuwagi właściciela Audi Q7 i uprowadził auto na jego oczach. 20-latek skradzionym autem uciekł z Niemiec do Czech, a po drodze potrącił przypadkowego pieszego. Gdy samochód zatrzymała policja, okazało się, że na fotelu pasażera siedzi 16-latka. Jej zaginięcie zgłoszono wcześniej w Polsce.

Do kradzieży auta doszło w bawarskim mieście Landshut. 51-letni właściciel Audi Q7 wyszedł na chwilę z pojazdu, aby wyjąć coś z bagażnika. Zostawił swoje auto na włączonym silniku, co wykorzystał 20-letni złodziej.

 

ZOBACZ: Rawicz. Kierowca tira zmyślił, że został napadnięty. W ciężarówce znaleziono narkotyki

 

Mężczyzna podbiegł do samochodu, usiadł za kierownicą i odjechał z piskiem opon. Kierowca zawiadomił wtedy służby, które rozpoczęły pościg. W poszukiwania skradzionego audi zaangażowano m.in. helikopter.

Złodziej potrącił przechodnia w trakcie ucieczki

20-latka, o którego narodowości nie poinformowano, udało się schwytać 300 kilometrów dalej w miejscowości Lovosice, leżącej już na terenie Czech. Jak podaje portal tag24.de, podczas ucieczki potrącił on pieszego.

 

Okazało się, że samochodem jechał nie tylko młody mężczyzna, ale i nastolatka z Polski, której zaginięcie zgłoszono wcześniej w naszym kraju.

Policja: Polka mogła być współautorką planu napadu

Niemiecka policja poinformowała, że 16-latka znała się ze złodziejem. Funkcjonariusze uważają, ze wspólnie mogli zaplanować kradzież auta, a następnie ucieczkę z Niemiec.

 

ZOBACZ: Opole. Auto przeleciało nad ogrodzeniem. Wylądowało na prywatnej posesji

 

Nie jest jasne, w jaki sposób dziewczyna wyjechała z Polski. Funkcjonariusze ustalają także, czy dziewczyna spotkała się z 20-latkiem na terenie Niemiec czy Czech. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w czeskim areszcie policyjnym.

wka/msl / Polsatnews.pl / TAG 24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie