Podlaskie. 12 obywateli Syrii zatrzymanych przy polsko-litewskiej granicy

Polska
Podlaskie. 12 obywateli Syrii zatrzymanych przy polsko-litewskiej granicy
Straż Graniczna
Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Syrii zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Sejnach (Podlaskie) zatrzymali 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy. Zatrzymano również 4 osoby, które pomagały im w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Jak poinformowała SG, zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Według SG, pierwsza 8-osobowa grupa nielegalnych migrantów została zatrzymana na terenie gminy Sejny, tuż przy granicy polsko-litewskiej.

 

 

Cudzoziemców tych mercedesem vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii to mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat, którzy nie mieli dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce, dlatego wszyscy zostali zatrzymani.

"Posiadali niemieckie dokumenty pobytowe"

- Kolejna grupa obywateli Syrii została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe - poinformowała Straż Graniczna.

 

Czterech mężczyzn z Syrii w wieku od 19 do 31 lat również nie miało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju.

 

ZOBACZ: SG: na granicy z Białorusią komunikaty skierowane do migrantów

 

29-letni obywatel Niemiec, 27-letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom. Grozi im kara więzienia do 3 lat.

 

Po wykonaniu niezbędnych czynności obywatele Syrii zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

kmd / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie