Minister zdrowia o hejcie. Wspomniał o słowach Brauna

Polska
Minister zdrowia o hejcie. Wspomniał o słowach Brauna
PAP/Leszek Szymański
Poseł Konfederacji Grzegorz Braun brał udział w zorganizowanym przez Konfederację proteście "Stop Segregacji Sanitarnej"

- Cały czas mam ochronę Służby Ochrony Państwa jestem bardzo profesjonalnie "zaopiekowany" - powiedział w "Gościu Wydarzeń" minister zdrowia Adam Niedzielski, pytany o hejt, jaki spotyka go w związku z pandemią. Dodał, że prawdziwym zagrożeniem jest "fanatyzm, który mieliśmy okazję zobaczyć w wykonaniu pana posła Grzegorza Brauna".

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w Polsat News został zapytany m.in. o swoje osobiste poczucie bezpieczeństwa w związku z pełnioną funkcją w czasie pandemii.

Adam Niedzielski: mam ochronę SOP

- Cały czas mam ochronę SOP, jestem bardzo profesjonalnie "zaopiekowany" pod tym względem - powiedział Niedzielski.

 

- Ale chciałem państwu bardzo wyraźnie powiedzieć, że to, co dzieje się w mediach społecznościowych i te manipulacje, które spotykamy w zakresie w teorii antyszczepionkowych, to jest głos naprawdę niewielkiej grupy ludzi, który jest bardzo głośny. Bo to są krzyki być może góra 10 proc. społeczeństwa - podsumował.

 

ZOBACZ: Adam Niedzielski w Polsat News: Trzecia dawka szczepionki możliwa nieco wcześniej

 

Dodał, że liczba nieprzekonanych do szczepień nie jest równa liczbie "fanatyków". - To, co zagraża życiu społecznemu, to fanatyzm, który ostatnio mieliśmy okazję zobaczyć w wykonaniu posła Brauna. Tu nie mówimy o dyskusji na argumenty, tylko o tym, jak jest prowadzona ta rozmowa, czy jest prowadzona w atmosferze nienawiści czy gróźb.

 

Wideo: III dawka szczepionki, lockdown i słowa Brauna. Minister Niedzielski w Polsat News  

 

- W gruncie rzeczy to chodzi przede wszystkim o to, żeby takie zachowania były piętnowane. Najważniejsza jest stanowcza reakcja, stanowcze ukaranie. Jeżeli będziemy działali w ten sposób, że te konsekwencje zostaną wyciągnięte, to być może nie będzie takiej bezkarności za to chamstwo i hejt.

Minister zdrowia: czuję się zagrożony

Na pytanie, czy osobiście czuje się zagrożony, Adam Niedzielski odpowiedział krótko. - Tak, czuję się zagrożony, dlatego poprosiłem o ochronę. O swoim bezpieczeństwie dodał później: – Nie chciałbym tej sytuacji obracać w kierunku rozważań, czy i jaki to ma na mnie wpływ.

 

ZOBACZ: "Będziesz pan wisiał". Korwin-Mikke o słowach Brauna: on nikomu nie groził, on ostrzegał

 

- Jestem odporny na zachowania, które nie przystoją człowiekowi cywilizowanemu – powiedział Niedzielski, dodając, że przedmiotem troski w tym zakresie jest głównie bezpieczeństwo jego najbliższych.

pdb/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie