"Będziesz pan wisiał". Korwin-Mikke o słowach Brauna: on nikomu nie groził, on ostrzegał

Polska
"Będziesz pan wisiał". Korwin-Mikke o słowach Brauna: on nikomu nie groził, on ostrzegał
Polsat News
"Debata Dnia"

- Kolega Braun nikomu niczym nie groził, on ostrzegał - ocenił w "Debacie Dnia" poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, pytany o wypowiedź Grzegorza Brauna, który powiedział w Sejmie do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego: "będziesz pan wisiał". - Poseł Braun powinien stracić immunitet i zostać osądzony - przekonywał poseł PSL Dariusz Klimczak.

- Będziesz pan wisiał - tymi słowami poseł Konfederacji Grzegorz Braun zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego na sali sejmowej. Wypowiedź Brauna wywołała oburzenie polityków ze wszystkich stron sceny politycznej i opinii publicznej. Poseł został wykluczony z obrad.

"Braun ostrzegał Niedzielskiego"

W obronie Brauna stanął Janusz Korwin-Mikke. - Kolega Braun nikomu niczym nie groził, on ostrzegał. Są w tej chwili ludzie, którzy robią już zamachy na "szczepiarzy", którzy pod przymusem chcą ludzi szczepić i w związku z tym kolega Braun przewiduje, że jeśli pan Niedzielski zrobi jeszcze ze dwa lockdowny, to ludzie mogą nie wytrzymać i go powiesić, ale na to jest mała szansa - mówił Janusz Korwin-Mikke. 

 

- Jeżeli ja mówię sierotce Marysi, żeby sama nie szła do lasu, bo zostanie zgwałcona, to ja jej grożę? Nie - ja ją ostrzegam - przekonywał Korwin-Mikke. 

 

Dariusz Klimczak z PSL przypomniał, że za groźby karalne "można dostać grzywnę, ale i iść na dwa lata do więzienia". Jego zdaniem wniosek do prokuratury powinien złożyć sam minister Niedzielski. 

 

Wideo: fragment programu "Debata Dnia"

- To policzek w stronę polskiego parlamentaryzmu, to wstyd na całą Europę - ocenił Klimczak. - Pan poseł Braun, po usłyszeniu zarzutów, powinien jak najszybciej stracić immunitet i zostać osądzonym - podsumował polityk PSL. 

jo/ sgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie