Warszawa. Zakończył się XVI Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny

Polska
Warszawa. Zakończył się XVI Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny
PAP/Wojciech Olkuśnik
W tym roku uczestnicy Marszu dla Życia i Rodziny idą pod hasłem "Tato – bądź, prowadź, chroń"

Ulicami Warszawy przeszedł w niedzielę XVI Narodowy Marsz Życia i Rodziny, któremu przyświecało hasło "Tato – bądź, prowadź, chroń". Był on m.in. dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - obrońcy godności ludzkiego życia i wartości małżeństwa i rodziny.

Rano z organizatorami marszu spotkał się prezydent RP Andrzej Duda.

 

- Przedstawiliśmy mu swoje postulaty, oczekiwania związane z koniecznością obrony życia i rodziny - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

 

Ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia w tym roku zmieniono formułę manifestacji. Nie odbyły się marsze w ponad 140 polskich miastach, ale jeden w stolicy - Narodowy Marsz Życia i Rodziny.

 

Nawiązując do jego hasła "Tato – bądź, prowadź, chroń", Paweł Ozdoba zaznaczył, że "odpowiedzialny i silny ojciec, i silny mężczyzna jest potrzebny nie tylko rodzinie, ale także całemu społeczeństwu".

 

ZOBACZ: Ulicami Warszawy przeszedł "Czerwony marsz" pracowników sądów i prokuratur

 

Paweł Ozdoba zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie "pojawiają się różnego rodzaju inicjatywy społeczne, polityczne, które uderzają w rodzinę, w instytucję małżeństwa, jako związku mężczyzny i kobiety". Jako przykład wskazał ostatnią rezolucję Parlamentu Europejskiego, która - jako ocenił - "prowadzi de facto do zmuszenia krajów członkowskich UE, aby te przyjęty odpowiednie rozwiązania mające na celu zalegalizowanie tzw. małżeństw homoseksualnych".

 

- Chcemy zamanifestować nasze przywiązanie do postaw prorodzinnych oraz do wartości pro life, jak też podziękować Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego - wielkiego obrońcy godności człowieka, ludzkiego życia i rodziny - powiedział prezes Centrum Życia i Rodziny Paweł Ozdoba.

 

PAP/Wojciech Olkuśnik

W czasie marszu przypominane są wypowiedzi kard. Stefana Wyszyńskiego poświęcone wartości ludzkiego życia, prokreacji oraz rodziny.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Konferencja Episkopatu Polski, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz oraz ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński.

 

Z organizatorami Marszu dla Życia i Rodziny spotkał się prezydent Andrzej Duda.

 

 

aml / PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie