Zakopane. Brutalne pobicie na Krupówkach. Trwa poszukiwanie sprawców

Polska
Zakopane. Brutalne pobicie na Krupówkach. Trwa poszukiwanie sprawców
KPP Zakopane
W nocy z soboty na niedzielę na zakopiańskich Krupówkach doszło do bijatyki, podczas której ciężko ranny został 25-latek.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem wyjaśnia okoliczności brutalnego pobicia na Krupówkach 25-latka, który doznał ciężkich uszkodzeń ciała. Sprawców nie udało się zatrzymać – powiedział z-ca prokuratora rejonowego w Zakopanem Rafał Porębski.

- Nie ma na razie podstaw, żeby przedstawić komukolwiek zarzuty. Poszukujemy osób, które brały udział w tej bójce. Dotychczas nie zatrzymano osób, które pobiły 25-latka. Nie udało się ustalić ich tożsamości – powiedział prok. Porębski.

 

ZOBACZ: Zakopane. Nocna bijatyka na Krupówkach; 25-latek w ciężkim stanie

Śledczy przesłuchali już w charakterze świadków osoby, które były w grupie pobitego 25-latka.

 

Prokurator w najbliższych dniach ma podjąć decyzję o wszczęciu śledztwa. Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 158 par. 2 kodeksu karnego, to jest udziału w pobiciu człowieka, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do ośmiu lat.

Nocna bijatyka

W nocy z soboty na niedzielę na zakopiańskich Krupówkach doszło do bijatyki, podczas której ciężko ranny został 25-latek.

 

ZOBACZ: Bijatyka w centrum Sopotu. "Dzicz przyjechała"

 

Według relacji policji, ok. godz. 2.00 na skrzyżowaniu Krupówek i ul. Kościuszki, grupę osób zaatakowali nieznani mężczyźni.

 

Jak relacjonuje rzecznik, wywiązała się bijatyka, w wyniku której 25-latek z powiatu nowotarskiego, najprawdopodobniej po uderzeniu w głowę, stracił przytomność. Napastnicy uciekli. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie