Gorzów Wielkopolski. Parkometry stanęły na samym środku miejsc parkingowych

Moto
Gorzów Wielkopolski. Parkometry stanęły na samym środku miejsc parkingowych
Polsat News

Parkometry na środku miejsc parkingowych, i to w dwóch punktach, na mapie Gorzowa Wielkopolskiego. Z takim widokiem spotkali się kierowcy, którzy próbowali zaparkować na parkingach należących do gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Błąd naprawiono, parkometry przeniesiono, ale mieszkańcy nie zapominają śmiesznego widoku. Zwłaszcza, gdy w mieście trudno znaleźć miejsce parkingowe.

Żartom mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego nie było końca, choć wiele osób narzeka, że zamiast śmiechu powinna być refleksja i bardziej przemyślane decyzje przed działaniem - zauważa reporterka "Wydarzeń". Na miejscu parkingowym przy ul. Warszawskiej w Gorzowie Wielkopolskim stanął nowy parkometr.

 

ZOBACZ: Warszawa: będzie więcej samochodów do e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania

 

Problem w tym, że zamiast z boku, zamontowano go na środku pierwszych w rzędzie miejsc parkingowych. Temat już stał się powodem memów, żartów i drwin.

 

Parkomaty stanęły na miejscach parkingowych, bo pracownica gorzowskiego ośrodka sportu nie chciała naruszać terenu, który miał nie należeć do OSiR-u
Polsat News
Dwa parkomaty stanęły na miejscach parkingowych, bo pracownica gorzowskiego ośrodka sportu nie chciała naruszać terenu, który miał nie należeć do OSiR-u

Dla mieszkańców znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest bardzo trudne. Tym bardziej byli zdziwieni taką lokalizacją parkometru.

 

- Parking jest dosyć mały i na wagę złota, bo jest tutaj medyk i wiele firm. W związku z tym liczna grupa mieszkańców próbuje tu zaparkować - powiedziała Sylwia Pawlak, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego. 

 

WIDEO: Parkomaty blokowały miejsca parkingowe w Gorzowie Wielkopolskim - relacja reporterki Polsat News

 

 

Gdy dyrektor ośrodka otrzymał zdjęcia, na których widać było parkomat umieszczony na miejscu parkingowym, był przekonany, że jest to fotomontaż i fake news; że jest to niemożliwe, iż coś takiego się zdarzyło.

 

- Oczywiście, że zareagowałem, bo kiedy mi przesłano pierwsze zdjęcie, zadzwoniłem do kierownik strefy i zapytałem, dlaczego tak się stało, że wyłączyła jedno miejsce parkingowe - powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim.

Błąd wynikał "ze zbyt dużej dokładności"

Okazało się, że błąd wieloletniej pracownicy wynikał z tego, że chciała być bardzo skrupulatna i dokładna. Na jednym z planów dotyczących obszarów przy ulicy Warszawskiej zauważyła, że do ośrodka sportu należały tylko miejsca parkingowe. W związku z tym zadecydowała, że parkomat stanie na jednym z nich. 

 

ZOBACZ: Gorzów Wielkopolski. Jechał S3 prawie 250 km/h. Nie wierzył, że dogonił go radiowóz

 

- Okazało się, że na mapce, którą otrzymała z wydziału nieruchomości gorzowskiego magistratu, było zakreślone miejsce, w którym w pasie zieleni mogliśmy postawić ten parkomat - wytłumaczył Włodzimierz Rój. Dodał, że uważa za "mniejsze zło zajęcie 40 centymetrów trawnika, który tam występuje w sposób śladowy, niż postawienie tego parkomatu na środku miejsca parkingowego, których w mieście brakuje". 

 

Okazało się, że w identyczny sposób postawiono kolejny parkomat - przy ulicy Teatralnej, obok teatru Osterwa w Gorzowie. 

 

Dyrekcja OSiR-u zdecydowała o demontażu parkomatów i przesunięcie ich w bezkolizyjne miejsca. Dziś można już parkować na dwóch miejscach. Parkomaty czekają na uruchomienie. 

kmd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie