Warszawa: będzie więcej samochodów do e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania

Polska
Warszawa: będzie więcej samochodów do e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania
Polsat News
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zwiększy kontrole w warszawskiej Strefie Płatnego Parkowania

Po wakacjach na ulice stolicy wyjadą cztery dodatkowe samochody do e-kontroli w strefach płatnego parkowania. Łącznie będzie ich siedem. W piątek ZDM podpisał umowę na dostawę nowych aut.

Nowe w pełni elektryczne samochody dotrą do ZDM w ciągu 60 dni. Za ich dostarczenie odpowiada firma MCX Pro Sp. z o.o.

 

Każdy z samochodów przeznaczonych do e-kontroli ma na dachu urządzenie z kamerami i czujnikami, które skanują tablice rejestracyjne aut w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) i wyłapują tych kierowców, którzy nie zapłacili za parkowanie.

 

ZOBACZ: Matka użyła 12-latki jako "czujnika parkowania". Przyjechało pogotowie

 

Kontrola jest wykonywana dwukrotnie w krótkim odstępie czasu, aby wyeliminować pomyłki lub pojazdy, których kierowcy właśnie idą do parkomatu. Dzięki specjalnemu czytnikowi RFID, samochód do e-kontroli automatycznie rozpoznaje też etykiety naklejone na Kartę Honorową, Kartę Powstańca i Kartę N+, które uprawniają do bezpłatnego postoju w SPPN.

Dokumentacja przewinienia

System dokumentuje przewinienie – wskazuje nie tylko numer rejestracyjny, ale też dokładne miejsca parkowania w strefie. W razie wątpliwości, dokumentację zdjęciową swojego parkowania można sprawdzić na stronie internetowej ZDM.

 

Jesienią planowane jest wyposażenie w system e-kontroli patroli pieszych, dzięki czemu kary dla niepłacących kierowców zamiast za wycieraczką, znajdą się w systemie elektronicznym. Informacja o przewinieniu i należnej do uiszczenia kwocie będzie wysyłana do kierowców pocztą.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie