Gorzów Wielkopolski. Jechał S3 prawie 250 km/h. Nie wierzył, że dogonił go radiowóz

Polska
Gorzów Wielkopolski. Jechał S3 prawie 250 km/h. Nie wierzył, że dogonił go radiowóz
Policja Gorzów Wlkp.
Nagranie z policyjnej kamery, która zarejestrowała prędkość kierowcy

Gorzowscy policjanci z grupy Speed zatrzymali we wtorek na trasie ekspresowej S3 kierowcę mercedesa, który jechał 249 km/h. Mężczyzna, gdy wysiadł z auta, nie mógł uwierzyć, że dogonił go radiowóz – poinformował w środę Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim (woj. lubuskie).

- Pośpiech 40-latek z woj. mazowieckiego tłumaczył spotkaniem biznesowym. Na temat pomiaru nie dyskutował. Policjanci nie mieli wątpliwości, że za taką prędkość kilkusetzłotowy mandat mógłby być niewystarczający i sprawę skierowali do sądu – powiedział Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Łódzkie. Kradzież i policyjny pościg jak z "Gangu Olsena"

 

Do tej sytuacji doszło we wtorek (7 września br.), na odcinku S3 między Gorzowem a Myśliborzem (woj. zachodniopomorskie). Patrolujący ten fragment drogi funkcjonariusze spostrzegli mercedesa jadącego z zawrotną prędkością. Ruszyli za nim i zatrzymali do kontroli.

 

WIDEO: Nagranie z policyjnego rejestratora

 

 

- W bezpiecznym miejscu funkcjonariusze mogli porozmawiać z kierowcą na temat jego jazdy. Kiedy mężczyzna wysiadł z mercedesa był zaskoczony mocą radiowozu – dodał Jaroszewicz.

 

ZOBACZ: Rzeszów. Policyjny pościg za 25-latkiem. Miał 4 zakazy kierowania pojazdami

 

Policjanci z grupy Speed wobec kierowców, którzy w sposób rażący łamią przepisy kierują wnioski o ukaranie do sądu, który najczęściej podziela ich argumenty. Sprawy wielokrotnie kończą się wysokimi grzywnami sięgającymi kilku tysięcy złotych.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie