Zadanie na konkursie z języka polskiego: "Wyobraź sobie, że wysyłasz SMS do Jana Pawła II"

Polska
Zadanie na konkursie z języka polskiego: "Wyobraź sobie, że wysyłasz SMS do Jana Pawła II"
Pixabay

"Wyobraź sobie, że wysyłasz wiadomość SMS do Jana Pawła II" - z takim zadaniem zmierzyli się uczniowie podkarpackich szkół podstawowych na konkursie z języka polskiego. Uczestnicy musieli użyć pięciu różnych znaków interpunkcyjnych. Zadanie wywołało falę komentarzy.

Uczestnicy konkursu mieli zaproponować treść wiadomości tekstowej do Jana Pawła II, która zawiera nurtujące ich pytanie. Za to zadanie mogli otrzymać od zera do dwóch punktów. Druga część zadania to odpowiedź, jakiej papież mógłby udzielić. Miałaby ona "uwzględniać przesłanie prawdy i nadziei". 

 

Jak podaje Interia, zadanie pochodziło z konkursu w województwie podkarpackim w roku szkolnym 2020/2021. Łącznie uczestnik mógł otrzymać za nie sześć punktów, jeżeli użył poprawie pięciu różnych znaków interpunkcyjnych. Swoją odpowiedź trzeba było zapisać w obszarze o kształcie smartfonu.

 

Zadanie wywołało falę komentarzy w mediach społecznościowych. Internauci zwracają uwagę, że pytanie zawiera błędy - czytamy o "pięciu różnych znakach", zamiast "pięciu". Część komentujących uznała pytanie za niewłaściwe, ze względu na to, że papież nie żyje.

jo / Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie