Sondaż: reformy ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze

Polska
Sondaż: reformy ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze
PAP/Mateusz Marek

57 proc. badanych uważa, że reformy ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka zmieniają szkołę na gorsze. Przeciwnego zdania jest 13,2 proc. ankietowanych.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl, opublikowanego w niedzielę, zapytano jak - ich zdaniem - zmienia się polska szkoła pod rządami ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Większość badanych negatywnie ocenia zmiany w szkołach

"57 proc. respondentów uznało, że zmienia się ona na gorsze. Zdaniem 13,2 proc. ankietowanych minister Czarnek zmienia szkołę na lepsze. 16,6 proc. badanych uważa, że Czarnek nie zmienia szkoły ani na lepsze, ani na gorsze. 13,2 proc. nie ma zdania w tej sprawie" - informuje rp.pl w komunikacie z badań.

 

Z sondażu wynika, że w sukces reform Czarnka nieco częściej wątpią kobiety (59 proc.) niż mężczyźni (55 proc.). Negatywny wpływ działań podjętych przez szefa MEiN przewidują 2 na 3 osoby do 24. roku życia (65,7 proc.) i nieco mniejszy odsetek respondentów z wykształceniem wyższym (63 proc.).

 

W sondażu częściej niż ogół respondentów pogorszenia stanu oświaty na skutek działań szefa MEiN spodziewają się respondenci posiadający dochody w granicach 3001 – 5000 zł (63 proc.) oraz ci z miast liczących od 200 tys. do 499 tys. mieszkańców (67 proc.).

 

ZOBACZ: Tysiące ludzi w kolejce do dwóch okienek na brytyjskim lotnisku. Pasażerowie mdleli w ścisku

 

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 1-2 września 2021 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne - informuje rp.pl.

jo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie