Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wiceminister Waldemar Kraska podał dane

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Wiceminister Waldemar Kraska podał dane
Polsat News
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki - poinformował w Polsat News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Na antenie Polsat News wiceszef resortu zdrowia apelował do osób, które jeszcze się nie zaszczepiły, aby jak najszybciej udały się do punktów szczepień.


ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski o testach na koronawirusa w szkołach. "Rozważamy ten temat"

 

- Dzisiaj będzie przekroczona kolejna granica, więc powinno zapalić się nam żółte światełko. Prosimy udać się do punktu szczepień, te osoby, które się wahają - tłumaczył Kraska. - To jedyny sposób, żeby ograniczyć czwarta falę - dodał polityk.

 

- Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki - poinformował dalej wiceminister.

Co z obostrzeniami?

- Żaden kraj na świecie,  ani w Europie nie może sobie pozwolić na zamykanie gospodarki. Chcemy, aby ewentualne obostrzenia były wprowadzane regionalnie, dokładnie mówimy tu o powiatach - mówił z kolei wiceminister we wtorek w Polskim Radiu.

 

- Będzie uwzględniany wskaźnik nowych zakażeń, ale też wyszczepialności społeczności zamieszkującej w danym powiecie - dodał wiceszef resortu.

 

WIDEO: Zobacz rozmowę z wiceministrem Waldemarem Kraską

 

Rośnie liczba zakażeń

Przypomnijmy, że we wtorek (7 września) odnotowano 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 13 osób, 12 osób miało choroby współistniejące. Dzień wcześniej informowano o 183 zakażeniach. Z kolei tydzień temu o 285 nowych zachorowaniach.

 

Tydzień temu, 1 września resort zdrowia poinformował o 366 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu Covid-19 zmarło 13 osób, w tym 8 miało choroby współistniejące.

 

zma/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie