Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w poznańskich szkołach

Polska
Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w poznańskich szkołach
Polsat News

W dwóch poznańskich szkołach potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem. W obu placówkach zakażenie dotyczy pierwszych klas; uczniowie kilku klas uczą się w trybie zdalnym.

O potwierdzeniu zakażeń w szkołach poinformował w poniedziałek lokalny portal wtk.pl.

 

Jak podano, koronawirusa wykryto u uczniów w dwóch placówkach - Szkole Podstawowej nr 54 i w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych w Poznaniu.

 

W podstawówce na nauczaniu zdalnym są dwie klasy pierwsze, zaś w zespole szkół koronawirusa wykryto u ucznia jednej klasy pierwszej. Dziennikarze portalu podali, że uczniowie zostali objęci kwarantanną i do 10 września uczyć się będą w trybie zdalnym.

 

ZOBACZ: Badanie: wpływ nauki zdalnej na uczniów. "Skutki były na pewno negatywne"

 

Wicedyrektor ZSBD w Poznaniu Aleksander Dolański, cytowany przez portal podkreślił, że nauczyciele są zaszczepieni. Po konsultacji z sanepidem zdecydowano, że mogą prowadzić zajęcia. Prowadzą je w maseczce.

 

W przypadku Szkoły Podstawowej nr 54 jeden z nauczycieli został objęty kwarantanną, z kolei drugi – zaszczepiony wcześniej przeciw COVID-19 - znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym.

 

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby potwierdzono w kraju 183 nowe zakażenia koronawirusem, z czego 13 w Wielkopolsce.

dk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie