Nigeria. Napaść na szkołę. Porwano ponad 70 uczniów

Świat
Nigeria. Napaść na szkołę. Porwano ponad 70 uczniów
wikimedia/Danslafrique
Napastnicy najechali o poranku w środę liceum w miasteczku Maradun.

Uzbrojeni napastnicy porwali ponad 70 licealistów na północnym-zachodzie Nigerii w stanie Zamfara - poinformowała w środę tamtejsza policja.

Napastnicy najechali o poranku w środę liceum w miasteczku Maradun na północy stanu Zamfara i porwali 73 osoby - przekazał rzecznik policji stanowej w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Po siedmiu latach od porwania córki odebrał telefon: "czy to mój tatuś?"

 

- Porwanie miało miejsce po napaści na szkołę dużej liczby uzbrojonych bandytów - powiedział rzecznik Mohammed Shehu, informując, że policja prowadzi działania w celu uwolnienia porwanych.

 

Stany na północy i w środkowej części Nigerii od dłuższego czasu zmagają się z poważnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa - przypomina agencja AFP.

Liczba przestępstw podwoiła się

Lokalne społeczności często padają ofiarą ataków grup przestępczych, rabunków i masowych porwań dla okupu, w szczególności na terenach wiejskich.

 

ZOBACZ: USA. Próba porwania. Matka wyciągnęła dziecko z auta przestępcy

 

W ostatnich miesiącach liczba przestępstw podwoiła się, a w tym czasie uprowadzono niemal tysiąc uczniów - podaje agencja.

 

Prezydent Nigerii Muhammadu Buhari wysłał w regiony dotknięte bandyckimi atakami nigeryjską armię, jednak nie przynosi to oczekiwanych rezultatów, a sam prezydent pozostaje pod coraz większą presją społeczną z powodu wciąż pogłębiającego się kryzysu bezpieczeństwa w kraju.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie