Gdańsk. Ukrainiec oskarżony o porwanie kobiety ze szczególnym udręczeniem

Polska
Gdańsk. Ukrainiec oskarżony o porwanie kobiety ze szczególnym udręczeniem
Polsat News
Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności - poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście oskarżyła 35-letniego Ukraińca o uprowadzenie byłej partnerki ze szczególnym udręczeniem. Mężczyzna chciał wymusić na niej zwrot rzekomo skradzionych pieniędzy. Bił pokrzywdzoną i podtapiał w Motławie.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk powiedziała w środę, że akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 

- W toku postępowania przygotowawczego oskarżony został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności - dodała Wawryniuk.

Siłą wepchnął kobietę do auta

Do zdarzenia doszło 28 grudnia 2020 r. w Gdańsku. Wcześniej pokrzywdzona była partnerką 35-letniego Ukraińca.

 

Mężczyzna zarzucił jej kradzież pieniędzy. Próbował od kobiety wymusić zwrot rzekomo skradzionej gotówki. Siłą wepchnął kobietę do samochodu i zablokował drzwi, by nie mogła wysiąść.

 

ZOBACZ: Konflikt między Polakami a Romami w Mielcu. "Pobicia, strzały z wiatrówki, groźby"

 

- W trakcie jazdy kobieta była bita po twarzy, głowie oraz szarpana za włosy. Mężczyzna żądał zwrotu pieniędzy, grożąc jej pozbawieniem życia. Zatrzymał się w okolicy Motławy, gdzie zaciągnął kobietę w kierunku wody. Następnie dwukrotnie zanurzył jej głowę w wodzie, uniemożliwiając wynurzenie - tłumaczyła prokurator Wawryniuk.

 

Po pobiciu mężczyzna wepchnął kobietę do bagażnika samochodu i tym razem wywiózł nad Kanał Raduni. Tam również ją bił i groził pozbawieniem życia. Kobieta wykorzystała chwilę nieuwagi napastnika i uciekła z samochodu. Pomogli jej przypadkowi świadkowie. Wówczas też policja zatrzymała podejrzanego o uprowadzenie.

Do 15 lat więzienia

Pokrzywdzona doznała licznych stłuczeń, w szczególności okolic twarzy. Obrażenia te naruszyły czynności narządów jej ciała na czas poniżej siedmiu dni.

 

ZOBACZ: Warszawa. Zaatakował turystkę w centrum miasta. Prokuratura chce umorzyć postępowanie

 

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa pozbawienia pokrzywdzonej wolności ze szczególnym udręczeniem w celu zmuszenia jej do zwrotu pieniędzy. Oskarżony nie przyznaje się do jego popełnienia.

 

Oskarżonemu grozi do 15 lat więzienia. 

an / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie