USA. Próba porwania. Matka wyciągnęła dziecko z auta przestępcy

Świat
USA. Próba porwania. Matka wyciągnęła dziecko z auta przestępcy
Matka dziecka bez chwili zastanowienia podbiega do pojazdu i nie wdając się w żadne dyskusje z porywaczem, wsadza głowę i ręce do ruszającego samochodu przez otwarte okno

Dzięki znakomitemu refleksowi kobieta spacerująca ulicami Queens z trójką swych dzieci zdołała wyrwać 5-letniego syna z rąk porywacza. Dziecko było już w samochodzie przestępcy. Matka zdołała je wyciągnąć przez na wpół otwarte okno - podaje w niedzielę BBC.

5-latek nie odniósł żadnych obrażeń - zaznacza BBC.

 

ZOBACZ: Chiny: Przebył pół miliona kilometrów w poszukiwaniu porwanego syna. Spotkał się z nim po 24 latach

 

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem. Materiał filmowy z kamer technicznych, jaki w niedzielę zamieszczono na portalu BBC News, pozwala odtworzyć przebieg wydarzeń. Widać na nim samochód, który nagle zatrzymuje się przy krawężniku i wyskakującego z niego mężczyznę. Podbiega on do kobiety z trójką dzieci i po pochwyceniu małoletniego chłopca szybko wsadza go do samochodu.

Wsadziła głowę i ręce do ruszającego samochodu

Matka dziecka bez chwili zastanowienia podbiega do pojazdu i nie wdając się w żadne dyskusje z porywaczem, wsadza głowę i ręce do ruszającego samochodu przez otwarte okno. Udaje się jej odzyskać dziecko.

 

 

W akcję ratowania porwanego chłopca zaangażowali się przechodnie zaalarmowani rozpaczliwymi krzykami latynoskiej kobiety oraz rodzeństwo dziecka. Osoby te zablokowały ruch samochodu.

 

ZOBACZ: Porwał dziecko swojej byłej partnerki. 40-latek zatrzymany przez policję

 

Jedna z kobiet wezwała policję. Niedoszły porywacz został aresztowany przez policję i przebywa w areszcie. Odpowie za próbę porwania.

Kobieta powiedziała dziennikarzom, że nie sądzi, iż dokonała czegoś więcej niż wymagała sytuacja.

aml/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie