Zatrzymani pseudokibice. Mieli narkotyki warte 3 mln zł

Polska
Zatrzymani pseudokibice. Mieli narkotyki warte 3 mln zł
CBŚP
Narkotyki warte 3 miliony złotych były ukryte w torbach.

Funkcjonariusze CBŚP przechwycili 80 kilogramów marihuany, którą chcieli wprowadzić do obrotu dealerzy związani ze środowiskiem kibiców śląskiego klubu piłkarskiego. Warte 3 miliony zł narkotyki zostały przechwycone w samochodzie kuriera i w lokalu, do którego dotarli funkcjonariusze. Dwaj mężczyźni, którzy zostali aresztowani, usłyszeli zarzuty i grozi im do 12 lat więzienia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwie osoby powiązanie ze środowiskiem pseudokibiców Polonii Bytom i przejęli marihuanę wartą ok. 3 mln zł. Podejrzani mieli handlować narkotykami głównie na Śląsku i w Warszawie.

Pseudokibice handlowali na dużą skalę

Funkcjonariusze lubelskiego zarządu CBŚP ustalili, że pseudokibice śląskiego klubu zajmują się na dużą skalę obrotem narkotykami - podała podinsp. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji.

 

- Środki odurzające były rozprowadzane na terenie województwa śląskiego, lubelskiego i mazowieckiego, a szczególnie w Warszawie - podała podinsp. Jurkiewicz. Śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa w Lubelskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji. Do zatrzymań podejrzanych doszło w minionym tygodniu.

 

ZOBACZ: CBŚP zatrzymało 11 osób. Mieli wyłudzać unijne dotacje poprzez fikcyjny podział gruntów

 

- Akcja rozpoczęła się od zatrzymania kuriera na trasie z Warszawy do Katowic. Kierowca samochodu dostawczego przewoził w pojeździe ponad 20 kg marihuany. Narkotyki były ukryte w przestrzeni bagażowej. Zapakowany w woreczki foliowe susz znajdował się w dwóch torbach podróżnych - przekazała rzeczniczka CBŚP.

 

WIDEO - CBŚP przejęło narkotyki warte 3 mln zł

 

Przeszukali mieszkanie kuriera

Policjanci przeszukali również należące do kuriera dwupokojowe mieszkanie w Warszawie, w którym ujawniono 58 kg marihuany, spakowanej w hermetyczne worki i umieszczonej w kartonach.

 

CBŚP przeprowadziło również działania na terenie województwa śląskiego. Podejrzany został ujęty na ulicy. - Z informacji policjantów wynikało, że mężczyzna może planować opuszczenie kraju, więc działania zostały przeprowadzone błyskawicznie - wyjaśniła podinsp. Jurkiewicz.

 

ZOBACZ: Nielegalne papierosy ukryte pod burakami. Czeskie służby zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki

 

Prokurator z Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie ogłosił zatrzymanym zarzuty posiadania i udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

 

Żaden z mężczyzn nie przyznał się do popełnienia zarzucanych im czynów.

 

"Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Czyny zarzucane podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności" - przekazała Prokuratura Krajowa. Śledczy określają postępowanie jako rozwojowe i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

hlk/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie