Elbląg. Oddał oszustom 100 tys. złotych. Policja publikuje wizerunek sprawcy

Polska
Elbląg. Oddał oszustom 100 tys. złotych. Policja publikuje wizerunek sprawcy
Policja Elbląg
Moment zabierania pieniędzy ze śmietnika uchwycił miejski monitoring.

Policja z Elbląga w poniedziałek opublikowała wizerunek mężczyzny, który z kosza na śmieci wyjął 100 tys. zł. Pieniądze wrzucił tam mężczyzna oszukany metodą "na policjanta CBŚP".

Policja prosi, by ludzie, którzy rozpoznają mężczyznę nagranego przez miejski monitoring skontaktowali się ze śledczymi.

 

W ubiegłym tygodniu 68-latek z Elbląga odebrał telefon od oszustów podających się za policjantów CBŚP. Rozmówca wmówił mężczyźnie, że jego konto jest zagrożone i polecił wybrać wszystkie oszczędności.

 

ZOBACZ: Kłódka na klamce samochodu to pułapka. Nowa metoda złodziei

 

Mieszkaniec Elbląga cały czas był instruowany przez oszustów, gdy pracownicy banku pytali, po co mu tak znaczna kwota za podszeptem oszustów odpowiedział, że "z powodów zdrowotnych".

 

WIDEO: Moment, kiedy pieniądze zostają zabrane

 

Moment uchwycił monitoring

Wybrane z banku pieniądze, ponad 100 tys. zł., mężczyzna spakował do torby, a następnie wyrzucił do kosza na śmieci. Moment zabierania pieniędzy ze śmietnika uchwycił miejski monitoring.

 

ZOBACZ: Poznań. Zarzuty za oszustwa "na ambasadora"

 

Gdy 68-latek zorientował się, że padł ofiarą oszustów skontaktował się z prawdziwą policją, która usiłuje namierzyć oszusta.

 

Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy, czy wartościowych przedmiotów od obywateli. "Jeżeli taka propozycja się pojawi to jest to oszustwo" - napisano w komunikacie

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie