Nielegalne papierosy ukryte pod burakami. Czeskie służby zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki

Świat
Nielegalne papierosy ukryte pod burakami. Czeskie służby zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki
cbsp.policja.pl
CBŚP i KAS pomogły czeskim służbom przejąć 6 mln nielegalnych papierosów ukrytych pod burakami

Czeskie służby zatrzymały kierowcę polskiej ciężarówki, w której pod burakami ukryte były papierosy z podrobionymi znakami towarowymi znanego koncernu tytoniowego. Do ujawnienia przemytu doszło dzięki informacjom przekazanym przez CBŚP i KAS.

Mł. asp. Paweł Żukiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji przekazał we wtorek, że dzięki współpracy funkcjonariuszy CBŚP i KAS z Dolnego Śląska udało się uzyskać informację o przemycie papierosów.

 

ZOBACZ: Narkotyki ukryte w... transporcie kalafiorów

 

- Informacje zostały przekazane czeskiej służbie celnej. Samochód ciężarowy na polskich numerach rejestracyjnych jechał autostradą D2 ze Słowacji w kierunku Brna i został skontrolowany przez czeskich celników. Okazało się, że samochodem kieruje obywatel Polski, który twierdził, że przewozi warzywa ze Słowacji do Niemiec - podał mł. asp. Żukiewicz.

 

cbsp.policja.pl

"Grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia"

W naczepie czescy funkcjonariusze znaleźli palety z burakami. Okazało się, że są one przykrywką dla kartonów z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 6 milionów papierosów z podrobionymi znakami towarowymi znanej zagranicznej marki tytoniowej.

 

cbsp.policja.pl

 

- Kierowca został zatrzymany, a następnie przedstawiono mu zarzut wewnątrzwspólnotowej dostawy papierosów bez znaków akcyzy. Zgodnie z czeskim prawem grozi mu wysoka kara finansowa i do 3 lat więzienia - przekazał Żukiewicz.

 

ZOBACZ: Przemycili przez Bug papierosy o wartości 5,6 mln zł

 

Wartość zabezpieczonych papierosów to ponad 38 mln koron czeskich, czyli blisko 7 milionów złotych.

ms/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie