Earth Festival Uniejów 2021. Ecomiasteczko, eksperymenty, jazdy autami wodorowymi i wielki koncert

Polska
Earth Festival Uniejów 2021. Ecomiasteczko, eksperymenty, jazdy autami wodorowymi i wielki koncert
Polsat News
Podczas dwudniowego festiwalu w Uniejowie można będzie poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może zadbać o naszą planetę

Myślą przewodnią tegorocznego Earth Festival w Uniejowie jest hasło #ZaczynamOdSiebie. Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla Ziemi. Na zakończenie dwudniowego festiwalu ekologicznego odbędzie się w niedzielę wielki koncert "Earth Festival. Gwiazdy dla Czystej Polski". Wystąpią m.in. Michał Szpak, Beata Kozidrak i Bajm, Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Dawid Kwiatkowski i Kwiat Jabłoni.

Już po raz czwarty spędzimy dwa dni w Uzdrowisku Termalnym Uniejów łącząc rozrywkę I zabawę z potrzebą zaangażowania na rzecz powstrzymania dalszego pogarszania kondycji biosfery Ziemi i kondycji człowieka, wręcz odwrócenia tego trendu. Przed nami czas wzajemnych inspiracji, dzielenia się pozytywną energią i przekonaniem, że każda, choćby najmniejsza nasza codzienna decyzja ma znaczenie. 

 

ZOBACZ: Huby wodorowe w Polsce i za granicą? Międzynarodowe plany Orlenu

 

Podczas dwudniowego festiwalu w Uniejowie można będzie poszerzyć swoją wiedzę na temat tego, jak każdy z nas może zadbać o naszą planetę. Organizatorzy i partnerzy wydarzenia zapewnili atrakcje dla całych rodzin – w sobotę można będzie np. wziąć udział w warsztatach zero waste, stworzyć własny las w słoiku, dowiedzieć się, jak będzie wyglądała przyszłość transportu, namalować eko-mural i podszkolić się z segregacji śmieci.

Ecomiasteczko i eksperymenty

W Ecomiasteczku Earth Festivalu będzie można m.in. spotkać się z ekspertami specjalizującymi się w tematyce energetyki i energii jądrowej, uzyskać poradę na temat programu "Czyste Powietrze", odbyć testowe jazdy samochodami wodorowymi, a o godz. 20 zobaczyć seans w Kinie Plenerowym 

 

Dla najmłodszych przygotowano Szkolenie na Małego Inspektora Ochrony Radiologicznej, a w jego ramach poszukiwania źródeł promieniowania i eksperymenty, które zbadają jakość powietrza.

 

WIDEO: Dominika Tarczyńska z programu "Czysta Polska" rozmawia z burmistrzem Uniejowa Józefem Kaczmarkiem

 

 

Koncert gwiazd

W niedzielę 22 sierpnia o godz. 20:00, po zakończeniu piknikowej części festiwalu, zapraszamy na koncert gwiazd. Wystąpią Beata Kozidrak i Bajm, Kwiat Jabłoni, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Michał Szpak, Paweł Domagała, Wilki, Golden Life, Enej, Sound’n’Grace oraz Kasia Mosek.

 

Koncert poprowadzą prezenterzy Polsatu: Krzysztof Ibisz i Paulina Sykut-Jeżyna oraz tworzący prywatnie parę Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski. Transmisja wydarzenia od godziny 20:00 na antenie Polsatu.

 

ZOBACZ: Pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie fiata 126p. "Celem akcji ekologia"

 

Organizatorami Earth Festival Uniejów 2021 są: Miasto Uniejów, Termy Uniejów, Polsat oraz For EARTH for US. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

grz/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie