"Czysta Polska". Nowy program w Polsat News poświęcony ochronie środowiska i klimatu

Polska
"Czysta Polska". Nowy program w Polsat News poświęcony ochronie środowiska i klimatu
Polsat News
"Czysta Polska" w Polsat News w każdą sobotę o godz. 16:30

Od 6 marca w każdą sobotę o godz. 16:30 Polsat News zaprosi widzów na nowy program "Czysta Polska", który będzie informować o klimacie i ochronie środowiska: od najważniejszych decyzji dotyczących polityki klimatycznej, przez najnowsze doniesienia ze świata technologii i ich wpływu na klimat, aż po porady jak każdy na co dzień może zmienić otaczające go środowisko.

Prowadzącą program będzie Dominika Tarczyńska ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska. Za merytoryczną stronę programu odpowiadać będzie Agata Kaźmierska, do niedawna związana z Polsatem News, a teraz odpowiedzialna za serwis Zielona Interia. Program będą współtworzyć także Marcin Szumowski, autor programów przyrodniczych Polsatu oraz Wojciech Brzeziński, który w Polsacie News zajmuje się tematami dotyczącymi nowych technologii. Producentem programu jest Rammy Mahameed, redaktor działu zagranicznego Polsat News.

 

- Widzowie dzięki programowi Czysta Polska będą mogli poznać m.in. najbardziej aktualne informacje dotyczące osiągnięć naukowców z komentarzem ekspertów zajmujących się daną dziedziną. Dowiedzą się również, jakie technologie są wykorzystywane na świecie i w Polsce w celu redukcji gazów cieplarnianych oraz z jakich narzędzi mogą skorzystać oni sami, by być bardziej "eko". W programie nie zabraknie również gości, którzy wyjaśnią, skomentują i pogłębią przedstawione informacje – wyjaśnia dyrektor pionu publicystyki i informacji Telewizji Polsat Dorota Gawryluk.

 

ZOBACZ: Alergia na smog istnieje. Badania krakowskich naukowców

 

WIDEO: "Czysta Polska". Nowy program w Polsat News poświęcony ochronie środowiska i klimatu

  

 

- Temat ekologii, zwłaszcza zmiany klimatyczne i wyzwaniach dla naszej planety nie jest łatwym tematem, bo zazwyczaj nie są to pozytywne opowieści i wolimy odwrócić wzrok, bo błędnie myślimy, że dzieją się daleko i nie mamy na nie wpływu. Dlatego w naszym programie chcemy pokazać, że ekologia to my, nasze działania i to od nas zależy czy ta opowieść będzie pozytywna – mówi Dominika Tarczyńska.

 

Program będzie realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem Program Czysta Polska i z Interią. 

Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie