Pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie fiata 126p. "Celem akcji ekologia"

Polska
Pojemnik na plastikowe nakrętki w kształcie fiata 126p. "Celem akcji ekologia"
fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
W dniu prezentacji pojemnika na miejscu obok niego stanął również oryginalny fiat 126p

W wielu polskich miastach pojawiły się w pojemniki na plastikowe nakrętki. W Bielsku-Białej (woj. śląskie) mieszkańcy miasta mogą wrzucać je do konstrukcji, która ma kształt kultowego fiata 126p.

Pierwszy nietypowy pojemnik pojawił się na osiedlu Złote Łany, przy ul. Podgórze, w okolicach bloku pod numerem 18.

 

ZOBACZ: Mikroplastik jest wszędzie. Teraz odkryto go nawet u szczytu Mount Everest

 

"Umiejscowienie pierwszego malucha nie jest przypadkowe. To robotnicze osiedle Złote Łany, gdzie mieszkali pracownicy firmy FSM, produkującej maluchy" - mówił Maksymilian Pryga, radny oraz jeden z inicjatorów całej akcji, cytowany w komunikacie miasta Bielsko-Biała. 

 

Jak dodał, "pierwszy historyczny maluch prawdopodobnie został wyprodukowany przez pana, który mieszkał przy ul. Podgórze 20".

 

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

"Celem naszej akcji jest ekologia"

Kolor pojemnika w kształcie fiata 126p - czerwony - nawiązuje do pierwszego malucha, który zjechał z linii produkcyjnej w Bielsku-Białej.

 

"Celem naszej akcji jest ekologia" - zaznaczył zastępca prezydent w Bielsku-Białej Adam Ruśniak. Jak dodał, zebrane plastikowe nakrętki "posłużą jako darowizna dla potrzebujących". W dniu prezentacji pojemnika obok niego stanął również oryginalny fiat 126p.

 

ZOBACZ: Wymyślił jadalną alternatywę dla plastikowych torebek. Wszystko, by chronić jelenie

 

Do malucha można wrzucać plastikowe nakrętki po produktach spożywczych np. po napojach i jogurtach, a także te po chemii gospodarczej. Urząd miasta przypomina, by nie zostawiać w pojemniku innych przedmiotów. Dodatkowo warto pamiętać, by sprawdzić przed oddaniem zakrętek, czy nie mają tekturowej uszczelki. Jeśli tak, należy się jej pozbyć przed wrzuceniem do kontenera. 

 

Łącznie na terenie miasta ma pojawić się pięć pojemników w kształcie kultowego malucha. Następny najprawdopodobniej będzie na osiedlu Karpackim. 

ms/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie