Szukają dyrektora szkoły, w której uczy się troje dzieci. Oferują 300 tys. złotych

Świat
Szukają dyrektora szkoły, w której uczy się troje dzieci. Oferują 300 tys. złotych
YouTube/Visiting Shetland

Istniejąca na odległej szkockiej wyspie szkoła podstawowa poszukuje dyrektora. Opiekun placówki, w której uczy się tylko troje dzieci, może liczyć na pensję w wysokości ponad 56 tys. funtów rocznie (blisko 300 tys. złotych). Rekrutacja trwa do 29 sierpnia.

Należąca do Szkocji wyspa Fair Isle, to najbardziej odosobniona zamieszkana wyspa Wielkiej Brytanii.

 

 

Wyspa wchodzi w skład archipelagu Szetlandów i leży około 25 mil od stałego lądu oraz 25 mil od wyspy North Ronaldsay na Orkadach.

 

 

Mieszka na niej około 60 osób. Na wyspie istnieje szkoła podstawowa, w której uczy się obecnie troje uczniów.

Szukają dyrektora szkoły

Od niedawna placówka szuka nowego dyrektora. "(...) Szukasz nowego, ekscytującego wyzwania? Marzysz o byciu częścią przyjaznej, dynamicznej społeczności wyspiarskiej?" - napisano w ogłoszeniu zamieszczonym na stronie myjobscotland.gov.uk. 

 

ZOBACZ: W Niemczech brakuje nauczycieli. Władze liczą na Polaków

 

Kandydaci na dyrektora placówki mogą zgłaszać się do 29 sierpnia. Pracodawca zapewnia, że pokryje koszty podróży na rozmowę kwalifikacyjną. Zwycięzca konkursu może natomiast liczyć na pomoc finansową w przeprowadzce na wyspę. 

 

"Poza odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, cechy, których szukamy u wybranego kandydata, to: postawa «wszystko da się zrobić«, wizja, energia, inicjatywa, dobre umiejętności komunikacyjne i samodyscyplina" - poinformowano w ogłoszeniu. 

35 godzin tygodniowo

Nowy dyrektor będzie pracował 35 godzin tygodniowo i otrzyma pensję w wysokości ponad 56 tys. funtów rocznie. Może również liczyć na coroczne świadczenie w wysokości 2265 funtów, które jest przyznawane pracownikom pracującym na odległych wyspach Szkocji. 

 

ZOBACZ: "Pandemia jest moim pracodawcą". Gdy inni tracili zarobek, oni rozkręcili biznesy

 

Pieniądze to jednak nie wszystko. Osoba, która przeprowadzi się na wyspę, będzie mogła każdego dnia podziwiać zapierające dech w piersiach widoki oraz może liczyć na ciszę i spokój.

 

 

"Fair Isle jest zwartą i przyjazną społecznością, w której można stworzyć idylliczny dom na wyspie" - dodano w ogłoszeniu.

dk/ sgo/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie