Niemcy. Wygrała na loterii blisko 33 mln euro, zorientowała się dopiero po sześciu tygodniach

Świat
Niemcy. Wygrała na loterii blisko 33 mln euro, zorientowała się dopiero po sześciu tygodniach
Pixabay/ Hermann
Kobieta zainwestowała tylko 2,40 euro w grę i wybrała szczęśliwe numery "swobodnie, z przeczucia"

Mieszkanka Bawarii, która wygrała w Lotto około 33 milionów euro nosiła kupon w torebce przez prawie sześć tygodni, zanim odkryła wygraną. - Myśl o tym, że przez kilka tygodni beztrosko nosiłam w portfelu prawie 33 miliony euro, wciąż przyprawia mnie o zawrót głowy - stwierdziła.

Kobieta zapomniała o kuponie i sprawdziła go dopiero, kiedy zdecydowała się zagrać w loterię ponownie kilka tygodni później.

 

ZOBACZ: Loteria szczepionkowa. Kiedy losowanie? Lista zwycięzców. Te osoby wygrały 50 tys. zł i hulajnogi

 

Jak ogłosił w środę Lotto Bayern 45-latka była jedyną osobą w całym kraju, która w losowaniu 9 czerwca wytypowała sześć poprawnych liczb: 1, 7, 17, 22, 41 i 49 oraz super liczbę 3 - donosi dziennik "Bild".

 

Kobieta zainwestowała tylko 2,40 euro w grę i wybrała szczęśliwe numery "swobodnie, z przeczucia".

 

Nagroda w wysokości dokładnie 32 842 219 euro jest drugą najwyższą sumą, jaką kiedykolwiek wygrano w grze "6z49" w Bawarii, ogłosił Lotto Bayern. Najwyższa wypłacona do tej pory wygrana wyniosła 33,3 mln euro.

 

ZOBACZ: Kumulacja w Lotto rozbita. Gracz wygrał ponad 24 miliony złotych

 

Niedawno firma loteryjna z Poczdamu długo szukała szczęśliwca, który zainwestował tylko 25 euro i wygrał 48 milionów euro. W końcu w ubiegłym tygodniu, po medialnych apelach o zgłoszenie się po wygraną, po odbiór nagrody przyszła kobieta z Brandenburgii.

 

Matka dwójki dzieci nadała swój kupon 16 czerwca. Skreśliła te same numery co zawsze od dwóch lat. "Za pierwszym razem, gdy grałam w Eurojackpot, spontanicznie wybrałam te numery i obstawiałam je w kółko. (...) nie są to żadne specjalne szczęśliwe liczby", mówi zwyciężczyni gazecie "Bild".

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie