Loteria szczepionkowa. Kiedy losowanie? Lista zwycięzców. Te osoby wygrały 50 tys. zł i hulajnogi

Polska
Loteria szczepionkowa. Kiedy losowanie? Lista zwycięzców. Te osoby wygrały 50 tys. zł i hulajnogi
PAP/Grzegorz Momot
W całej Polsce trwają szczepienia przeciwko Covid-19

Loteria szczepionkowa. W środę 21 lipca po raz drugi rozlosowano pięć nagród po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w 10. kolejnych tygodniowych losowaniach. Losowane będą także nagrody miesięczne oraz finałowa. Na rządowej stronie zamieszczono listę dotychczasowych zwycięzców.

Drugie, z w sumie 12 tygodniowych losowań, odbyło się w środę 21 lipca. Dotyczyło osób zarejestrowanych od 12 do 18 lipca br. w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania było pięć razy po 50 000 zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w 10 kolejnych tygodniowych losowaniach - najbliższe 28 lipca. 

Loteria szczepionkowa - lista zwycięzców

Informacja o wygranej jest przekazywana telefonicznie (SMS). Lista zwycięzców jest dostępna także na stronie gov.pl/web/loteria.

 

W środę 21 lipca nagrody w wysokości 50 tys. zł wygrali: Wojciech L., Grzegorz J., Monika T., Justyna T. i Aneta Ć. Tydzień wcześniej po 50 tys. zł wylosowali: Krystyna Ć., Małgorzata B., Artur G., Dorota G. i Sylwester Z. 

Loteria szczepionkowa - nagrody

Oprócz nagród tygodniowych, w loterii są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

 

Co 500. osoba biorąca udział w loterii wygra 200 zł, a co 2000. grający – 500 zł.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Prawie 100 zgonów z powodu COVID-19 w ciągu doby - najwięcej od marca

 

Z kolei podczas każdego z trzech losowań miesięcznych można wygrać dwie wygrane w wysokości 100 tys. zł oraz dwa samochody toyota corolla (łącznie sześć sztuk). Losowanie finałowe odbędzie się 6 października. Uczestnicy loterii zagrają wówczas o dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także o dwa samochody toyota C-HR.

 

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł).

Loteria Narodowego Programu Szczepień - jak dołączyć

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej brać udział osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko Covid-19 i zarejestrowały się w loterii do 30 września br.

 

Rejestracji można dokonać poprzez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

 

ZOBACZ: Stany Zjednoczone. Szczepionka J&J może być mniej skuteczna przeciwko wariantowi Delta

 

Jak informował organizator loterii - Totalizator Sportowy - zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) są o tym informowani poprzez wiadomość SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymują SMS bezpośrednio z PKO BP zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu; wygraną można pobrać z bankomatów banku lub odebrać w każdej jego placówce.

 

W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą wygrane tygodniowe, miesięczne czy finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań można znaleźć na stronie internetowej loterii.

 

Całkowita wartość puli nagród przeznaczonych przez organizatora na wygrane wynosi prawie 22 mln zł. Liczba nagród jest ograniczona i wynosi 52 tys. 796 sztuk.

 

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane będą najpóźniej do 31 stycznia 2022 r.

 

jo/ sgo/polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie