Jarosław Szymczyk o Strajku Kobiet: nie walczyliśmy z protestującymi, tylko z pandemią

Polska
Jarosław Szymczyk o Strajku Kobiet: nie walczyliśmy z protestującymi, tylko z pandemią
Polsat News
gen. insp. Jarosław Szymczyk

- Nie godzę się na publiczny lincz na funkcjonariuszach policji, gdzie zarzuca nam się działanie wbrew prawu. Polska policja zawsze działa zgodnie z obecnie obowiązującym prawem - powiedział w "Gościu Wydarzeń" gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

Jarosław Szymczyk odniósł się do spadku zaufania Polaków do policji i brutalnych zachowań funkcjonariuszy podczas Strajku Kobiet. - Publicznie zadeklarowałem, że wyjaśnię, każdą budząca wątpliwość sytuację, która miała miejsce podczas strajków - powiedział. Jak dodał, w większości wątpliwości wobec postępowania funkcjonariuszy, które wpłynęły do nas się nie potwierdziły.

 

- Jednak mamy świadomość tego, że błędy w naszych działaniach się zdarzają - dodał komendant.

Spadek zaufania do policji

Komendant pytany był o spadek zaufania do policji o powody spadku zaufania wobec policji. - Nie uważam, że nasze akurat działania związane ze Strajkiem Kobiet są tego główną przyczyną. Jak można zauważyć, zaufanie do policji spadło we wszystkich krajach UE, gdzie były wprowadzane obostrzenia związane z pandemią - stwierdził Jarosław Szymczyk.

 

WIDEO: Jarosław Szymczyk w programie "Gość Wydarzeń"

 

 

- Chcę podkreślić, że my nie walczyliśmy z protestującymi, a walczyliśmy z pandemią - dodał komendant. 

 

ZOBACZ: Podkarpacie: próbował rozjechać ludzi. Policja zatrzymała sprawce wydarzeń

 

- Stworzono fałszywą narrację wokół policji, która rzekomo biła protestujące kobiety. Stwierdziliśmy tylko jeden przypadek, kiedy to policjant ubrany po cywilnemu użył pałki teleskopowej przeciwko mężczyźnie, który próbował ją wyrwać - zapewnił Jarosław Szymczyk.

Konfiskata samochodów

Komendant główny policji popiera pomysł rządu, by konfiskować samochody pijanym kierowcom. Jego zdaniem każda próba, by wyeliminować takie osoby z ruchu drogowego, wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo na drogach.

ZOBACZ: Grodzisk Maz. Atak antyszczepionkowców na punkt szczepień. Dwie osoby zatrzymane

 

- Niestety ciągle jest duży stopień przyzwolenia społecznego na kierowanie samochodem po alkoholu. Nie wierzę, że ci wszyscy pijani kierowcy sami w domu spożywali alkohol, a potem wsiadali za kierownicę. Moim zdaniem już tutaj znajomi powinni reagować, by taka osoba nie wsiadała pijana za kierownicę - powiedział Jarosław Szymczyk.

 

- Gdy ktoś jest świadkiem tego typu sytuacji, że pijana osoba zamierza prowadzić samochód, proszę by poinformować policję - apelował komendant.

 

Poprzednie odcinki programu są dostępne tutaj.

wys/pdb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie