"Spełniamy marzenia". Nowy cykl programów na 25 lat istnienia Fundacji Polsat

Polska
"Spełniamy marzenia". Nowy cykl programów na 25 lat istnienia Fundacji Polsat
Polsat News
Kacper spotkał się z Jerzym Mielewskim dzięki Fundacji Polsat

Chciał zostać sportowcem, ale wiedział, że nie pozwoli mu na to jego niepełnosprawność. 13-letni Kacper postanowił więc komentować mecze, a jego marzeniem było usiąść za mikrofonem razem z Jerzym Mielewskim. Umożliwiła mu to Fundacja Polsat. Historię Kacpra oraz innych dzieci poznamy w ramach specjalnego cyklu w programie "#Jesteśmy dla dzieci". Premiera w najbliższą niedzielę.

- Kiedy niemożliwe staje się możliwe, można sięgać po marzenia - mówi Bartosz Kwiatek, prowadzący program "#Jesteśmy Dla Dzieci" w Polsat News. Przypomina, że to dzięki wsparciu telewidzów, wysyłających SMS-y o treści POMOC pod numer 7531, od 25 lat Fundacja Polsat pomaga swoim podopiecznym. 

 

Bartosz Kwiatek przekazał, że z okazji jubileuszowego ćwierćwiecza, redakcja "#Jesteśmy Dla Dzieci" spełni marzenia m.in. 13-letniego Kacpra. Będzie pierwszym bohaterem specjalnego cyklu, który będzie można śledzić od najbliższej niedzieli.

 

Kacper spotkał się z idolem. Razem skomentują mecz

 

Chłopiec, pochodzący z Łodzi, jest przewlekle chory i ma problemy z oddychaniem. Chciał zostać piłkarzem lub siatkarzem, lecz wiedział, że przez niepełnosprawność nie będzie to możliwe, dlatego zajął się komentarzem sportowym.

 

ZOBACZ: Pionierski projekt Fundacji Polsat. Ratuje dzieci z chorobami dróg oddechowych

 

Sam Kacper przyznaje, że zawsze chciał spotkać się z Jerzym Mielewskim, aby wspólnie skomentowali mecz. Fundacja Polsat zabrała go w podróż do Warszawy. Dopóki nie dojechał do studia Telewizji Polsat, nie wiedział, że wkrótce jego marzenie się spełni. 

 

Przed studiem Kacpra przywitał Mielewski. - Zobaczysz wszystko, co jest związane z telewizją i skomentujemy razem mecz - powiedział chłopcu. 

 

WIDEO: Marzył, by skomentować mecz z idolem. Spełniła to Fundacja Polsat

 

Ciąg dalszy tej historii pokażemy w programie "#Jesteśmy Dla Dzieci" w niedzielę o godz. 13:30 w Polsat News, w ramach specjalnego cyklu "Spełniamy marzenia".

 

Agnieszka Grzegorczyk, członek zarządu Fundacji Polsat, zapewnia, że "2021 rok jest dla nas wyjątkowy". - Dzięki widzom Polsatu, dzieci zmagające się z chorobami mogą fantastycznie się rozwijać - mówi.

 

"Wiem, że niemożliwe nie istnieje"

 

Jednym z nich 11-letni Piotr - aktywny, pasjonujący się sportem chłopak. Nie przeszkadza mu, że jedną z jego nóg zastępuje proteza. Rodzina i przyjaciele akceptują go takim, jakim jest. Może jeździć na rowerze czy skakać na trampolinie - wymaga tylko leczenia.

 

- Gdy miałem niecałe dwa lata, zachorowałem na nowotwór złośliwy. Nierówna walka z chorobą trwała kolejne trzy lata, później amputowano mi nogę - wspomina Piotr.  

 

ZOBACZ: Otwarto Centrum Chorób Rzadkich im. Fundacji Polsat

 

Jego rodzice bali się, jak zareaguje na informację o konieczności amputacji. - Dla mnie najważniejsze było, że będę żył. Wiedziałem, że bez nogi też będę mógł spełniać swoje marzenia - mówi 11-latek.

 

Dzięki wsparciu Fundacji Polsat, Piotr może pływać i chodzić po piasku. Ma protezę, która mu to umożliwia. - Wiem, że niemożliwe nie istnieje - zapewnia. 

 

"Verano dla dzieci" - pomoc najmłodszym z chorobami dróg oddechowych

 

Fundacja Polsat rusza także z innym projektem. W ramach pionierskiej inicjatywy "Verano dla dzieci" zorganizuje - wraz z Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano" w Kołobrzegu - serię turnusów rehabilitacyjnych z zakresu pulmonologii dziecięcej dla dzieci z przewlekłymi chorobami dolnych i górnych dróg oddechowych oraz dla dzieci z mukowiscydozą.

 

Turnusy te, zorganizowane w okresie październik-grudzień, będą skierowane do dzieci mieszkających w czterech miastach w województwie śląskim, gdzie zanieczyszczenie powietrza jest jednym z największych w kraju, czyli w Rybniku, Pszczynie, Zabrzu i Wodzisławiu Śląskim. Więcej o "Verano dla dzieci" pisaliśmy tutaj.
wka/ml//Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie