Włochy: niezaszczepieni nauczyciele nie powinni prowadzić lekcji

Polska
Włochy: niezaszczepieni nauczyciele nie powinni prowadzić lekcji
Pixabay

We Włoszech nauczyciele, którzy nie zaszczepią się przeciwko Covid-19 nie powinni prowadzić lekcji w klasach - takie stanowisko przedstawił w środę prezes włoskiego stowarzyszenia dyrektorów szkół Antonello Giannelli. W kraju notuje się stały wzrost zakażeń.

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej RAINews 24 Giannelli wyraził opinię, że należy rozważyć możliwość wprowadzenia obowiązku szczepień dla nauczycieli. To kolejny głos w dyskusji na ten temat we Włoszech, gdzie niezaszczepionych jest około 200 tysięcy z około 900 tys. nauczycieli.

 

Zdaniem prezesa stowarzyszenia dyrektorów ci, którzy się nie zaszczepią "nie powinni mieć dostępu do pewnych form aktywności" zawodowej, jeśli chce się zapewnić bezpieczeństwo sanitarne w szkołach. Jak stwierdził, tacy nauczyciele nie powinni prowadzić lekcji stacjonarnych.

Kolejny dzień wzrostu zakażeń

Środa to kolejny dzień wzrostu stwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem. Według danych resortu zdrowia Włoch minionej doby w 235 tys. testów wykryto w kraju 4259 infekcji, podczas gdy poprzedniego dnia było ich około 3,5 tysiąca. Zmarło 21 osób z Covid-19; we wtorek informowano o 10 zgonach. Łączny bilans zmarłych wynosi 127 905.

 

ZOBACZ: Włochy. Pięć razy więcej zakażeń w Rzymie. Wzrost po Euro 2020

 

Na stabilnym poziomie utrzymuje się, mimo wzrostu liczby zakażeń, sytuacja w szpitalach. Na intensywnej terapii w całym kraju przebywa 158 najciężej chorych na Covid-19. Na pozostałych oddziałach covidowych liczba zajętych łóżek wzrosła o 2. Szacuje się, że obecnie zakażonych jest około 51 tys. osób.

 

Władze medyczne stołecznego regionu Lacjum podały, że 60 procent stwierdzanych obecnie zakażeń wywołał wariant Delta.

kmd/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie