Włochy. Pięć razy więcej zakażeń w Rzymie. Wzrost po Euro 2020

Świat
Włochy. Pięć razy więcej zakażeń w Rzymie. Wzrost po Euro 2020
Reuters
- Płacimy teraz za to, ale bez komplikacji dla szpitali - powiedział szef regionalnego wydziału do spraw służby zdrowia Alessio D'Amato

W Rzymie prawie pięć razy wzrosła w ciągu ostatnich 10 dni liczba zakażeń koronawirusem - podały we wtorek władze medyczne stołecznego regionu Lacjum. Wzrost od dnia finału piłkarskich mistrzostw Europy wiąże się z hucznym świętowaniem sukcesu Włochów.

Dzień po sukcesie włoskich piłkarzy na ulicach Wiecznego Miasta witały ich wielotysięczne tłumy.

 

- Płacimy teraz za to, ale bez komplikacji dla szpitali - powiedział szef regionalnego wydziału do spraw służby zdrowia Alessio D'Amato. Tak skomentował wtorkowe dane o wykryciu w stolicy 557 przypadków zakażeń. 11 lipca było ich 122.

 

ZOBACZ: Włochy: rodziny zmarłych w czasie pandemii koronawirusa z Bergamo domagają się 100 mln euro

 

D'Amato dodał, że zakażenia będą dalej rosnąć w najbliższych dniach w rezultacie wydarzeń po mistrzostwach.

Liczba infekcji rośnie w całych Włoszech.

Stabilna sytuacja w szpitalach

Najnowsze dane ministerstwa zdrowia to 10 następnych zgonów na Covid-19 i 3558 zakażeń wykrytych w 218 tys. testów. Łączny bilans zmarłych wynosi we Włoszech 127 884. Stabilna jest sytuacja w szpitalach, gdzie przyjęto dziewięciu następnych chorych, w tym trzy osoby na intensywną terapię.

 

Agencja Ansa podała za źródłami rządowymi, że stan wyjątkowy wprowadzony w styczniu 2020 roku po pierwszych przypadkach koronawirusa, przedłużony wcześniej do końca lipca tego roku, ma obowiązywać w kraju do 31 października.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie