Włochy. Oburzenie w związku z przywoływaniem Holokaustu w dyskusji o szczepieniach

Świat
Włochy. Oburzenie w związku z przywoływaniem Holokaustu w dyskusji o szczepieniach
Pixabay/ peter89ba
Przewodnicząca wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello potępiła w poniedziałek przywoływanie Holokaustu w dyskusji we Włoszech na temat przepustki COVID-19

Przewodnicząca wspólnoty żydowskiej z Rzymu Ruth Dureghello potępiła w poniedziałek przywoływanie Holokaustu w dyskusji we Włoszech na temat przepustki COVID-19 i propozycji jej stosowania w dostępie do różnych miejsc i wydarzeń. Zaapelowała o zmianę tonu debaty.

Na Twitterze Dureghello zamieściła następujące oświadczenie: "Różni działacze polityczni przywołują Szoa, by sprzeciwić się Zielonej Przepustce. Nasila się bardzo niebezpieczny klimat nienawiści i nietolerancji".

 

"Odwoływanie się do Szoa z taką bezmyślnością to poważny sygnał alarmowy. Niech polityka zacznie łagodzić ton" - wezwała.

Takie porównania pojawiają się w mediach społecznościowych.

 

 

W poniedziałek oburzenie we Włoszech wywołało między innymi zachowanie wiceburmistrza miejscowości Bistagno w Piemoncie Riccardo Blengio, przeciwnika szczepień, który zamieścił fotomontaż zdjęcia bramy niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz. Napis "Arbeit macht frei" zamienił na włoskie słowa: "Szczepionka czyni wolnym". Wpis ten spotkał się z powszechnym oburzeniem.

 

Zdjęcie: Wpis wiceburmistrza Bistagno

 

Wpis wiceburmistrzaFacebook screen Riccardo Blengio/ italy24news
Wpis wiceburmistrza

 

aml / PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie