USA. Wjechała w zabytkowy rodzinny dom Abrahama Lincolna. W sypialni spali lokatorzy

Samochód wjechał w historyczny dom zbudowany w 1650 roku przez pradziadka prezydenta Abrahama Lincolna. Auto wylądowało w salonie. 19-latka nie chciała przejechać wiewiórki. W tym czasie w sypialni spali właściciele mieszkania.
Samuel Lincoln House przy North Street w mieście Hingham w stanie Massachusetts został poważnie uszkodzony. Rankiem 15 lipca około 6:35 Audi Q7 z 2014 roku uderzyło we front zabytkowego domu.
- Połowa samochodu wjechała w budynek - napisał w oświadczeniu Departament Policji w Hingham. W czasie zdarzenia właściciele przybytku spali w sypialni na piętrze. Nic im się nie stało.

Chciała ominąć wiewiórkę
Kobieta tłumaczyła, że próbowała ominąć zwierzątko, które wybiegło jej na drogę. "Kierowca powiedział, że skręcił, aby uniknąć wiewiórki na drodze. Samochód zjechał na prawą stronę drogi, przez chodnik, i uderzył w dom" – napisali w oświadczeniu policjanci z Hingham.
Kierującej pojazd nic się nie stało, kobieta odniosła jedynie drobne obrażenia. Policja powiedziała, że kobieta została wezwana na sądowe przesłuchanie za to, że podczas jazdy nie znajdowała się na wyznaczonych pasach jezdni.
Lokatorzy spali na piętrze
Lokatorom, którzy spali w czasie wypadku, również nic się nie stało. Lokalne media donoszą, że właściciele mieszkania naprawią zabytkowy dom i znak, który został strącony przy zdarzeniu.

Samuel Lincoln był jednym z ośmiu wczesnych angielskich osadników w Hingham w stanie Massachusetts. Przodek Abrahama Lincolna kupił ziemię pod dom w 1649 roku, a dom zbudował rok później. Domostwo mieściło siedem pokoleń przodków prezydenta Lincolna.
ZOBACZ: USA. Aligator zaatakował rowerzystę. Takie sytuacje to rzadkość
Samuel Lincoln zmarł w 1690 roku, a jego żona Martha Lyford zmarła trzy lata później.
Siedlisko Abrahama Lincolna w Springfield w stanie Illinois jest utrzymywane w znacznej części ze swoją oryginalną strukturą, ścianami i fundamentami przez National Park Service. Stało się narodowym zabytkiem w 1972 roku.
Czytaj więcej